OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. 16 czerwca obchodzimy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 Kolekta dnia jest przeznaczona na nasz kościół. Za tydzień kolekta na inwestycje. Bóg zapłać za każdą ofiarę.
  2. Gościmy zespół Tercet Bandurzystek Oriana z Tarnopola na Ukrainie. Zespół zaproponuje kilka utworów, a po Mszach św. będzie można złożyć dobrowolną ofiarę oraz nabyć ich płyty i inne gadżety. Dochód zespół przeznacza na budowę kościoła w Tarnopolu.
  3. Msze św. z ok. zakończenia roku szkolnego dla dzieci - w poniedziałek o godz. 9.00 dla ZSP w Jejkowicach, we wtorek o godz. 9.00 dla ZSP nr 12 w Zebrzydowicach.
  4. Spotkanie Wtorkowej Grupy Modlitewnej - we wtorek o godz. 19.00 w kościele.
  5. Dzieci i młodzież, ich rodziców i bliskich zapraszamy na Mszę św. szkolną - w środę o godz. 17.00. Przedtem - od godz. 16.00 - wakacyjna spowiedź dzieci. Po Mszy św. - próba przed procesją Bożego Ciała dla dziewczynek i chłopców, którzy w tym roku byli we Wczesnej i Pierwszej Komunii św.
  6. W czwartek 20 czerwca przypada Uroczystość Bożego Ciała - będzie wiodła ulicami Zebrzydowic. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 8.30, która zostanie odprawiona na placu przy ul. Granicznej (myto). Trasa będzie wiodła ulicą Zebrzydowicką do kościoła. Ołtarze - w wyznaczonych miejscach. Rodzinom serdecznie dziękujemy za przyjęcie propozycji i wyrażenie zgody na postawienie ołtarzy. Bardzo prosimy wszystkich mieszkających w okolicy miejsc ołtarzy oraz wzdłuż trasy, o pomoc w budowaniu ołtarzy i piękne udekorowanie trasy. Od piątku - Oktawa Bożego Ciała. Nabożeństwa eucharystyczne i procesje wokół kościoła po Mszach św. wieczornych. Zapraszamy wszystkich zwłaszcza dzieci wczesno i pierwszokomunijne oraz inne dzieci do sypania kwiatów.
  7. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Po rannej Mszy św. odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego. W tym dniu o godz. 19.00 - Msza św. z ok. zakończenia kolejnego roku formacji i działalności naszych grup parafialnych. Po niej - wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz adoracja w ciszy. Koronka do Miłosierdzia Bożego, Apel Jasnogórski oraz uczczenie relikwii Św. Siostry Faustyny - o godz. 20.50.
  8. Nocne czuwanie naszej Parafii na Jasnej Górze - z 5 na 6 lipca. W zakrystii można się zapisać na wyjazd autokarowy. Cena biletu - 30 zł.
  9. Polecamy prasę katolicką: „Gość Niedzielny”, w nim m.in. tekst o ciemnej stronie internetu, o tym, jaką wartość ma modlitwa tradycyjnymi formułami. Jest też nowy numer „Małego Gościa Niedzielnego”, w nim silikonowa opaska na rękę.
  10. Wszystkim życzymy radosnej niedzieli i błogosławionego tygodnia.
Our website is protected by DMC Firewall!