OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. 22 maja obchodzimy 6. Niedzielę Wielkanocną. Kolekta tego dnia jest przeznaczona na nasze parafialne inwestycje. Bóg zapłać za złożone ofiary.
  2. Nabożeństwo majowe połączone z nabożeństwem do Św. Rity - dziś o godz. 16.30. Nastąpi błogosławieństwo wizerunku Św. Rity oraz wprowadzenie do kościoła Jej relikwii.
  3. W tym tygodniu przypadają Dni Krzyżowe. W poniedziałek udamy się do kaplicy w Zebrzydowicach, tam o godz. 17.00 modlitwy o urodzaje i procesja do kościoła, tu - nabożeństwo majowe. We wtorek o godz. 17.00 zbieramy się przy kaplicy w Jejkowicach. Po modlitwie o urodzaje udamy się procesyjnie do kościoła na majowe. W środę - po Mszy św. szkolnej - majowe, potem modlitwy przy krzyżu misyjnym. Zapraszamy dzieci w strojach komunijnych i wszystkich Parafian do licznego udziału w tych procesjach błagalnych.
  4. Dzieci i młodzież, ich bliskich zapraszamy na Mszę św. szkolną - w środę o godz. 17.00.
  5. Msza św. w int. matek naszej Parafii z ok. Dnia Matki - w czwartek o godz. 6.30.
  6. Od piątku rozpoczynamy Nowennę przed Zesłaniem Ducha Św.
  7. Tegoroczna procesja Bożego Ciała - w czwartek 16 czerwca - będzie wiodła ulicami Zebrzydowic. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 8.00, która zostanie odprawiona na placu przy ul. Zdrzałka 39A. Trasa będzie wiodła następującymi ulicami: Zdrzałka, Malinową, Norwida, Czekoladową, Zebrzydowicką do kościoła. Ołtarze będą usytuowane w następujących miejscach - przy posesjach: Malinowa 22, Malinowa 2, Norwida 47, Norwida 14. Rodzinom serdecznie dziękujemy za przyjęcie propozycji i wyrażenie zgody na postawienie ołtarzy. Bardzo prosimy wszystkich mieszkających w okolicy miejsc ołtarzy oraz wzdłuż trasy o pomoc w budowaniu ołtarzy i piękne udekorowanie trasy.
  8. Zapraszamy na nabożeństwa majowe: codziennie o godz. 17.30, w niedziele i uroczystości o godz. 16.30.
  9. Kolekta przyszłej niedzieli - Uroczystości Wniebowstąpienia Pańskiego - na archidiecezję.
  10. W poniedziałek wieczorem kancelaria parafialna będzie nieczynna.
  11. Ze względu na zbyt małą liczbę chętnych na wyjazd do Piekar Śl. odwołujemy pielgrzymkę autokarową, która miała się odbyć w przyszłą niedzielę. Prosimy tych, którzy się zapisali o odebranie pieniędzy w zakrystii.
  12. Wkrótce odbędą się wybory do nowej Parafialnej Rady Duszpasterskiej. W zakrystii można zgłaszać kandydatów do nowej Rady.
  13. Przyjmujemy zapisy na parafialną, pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę w dniach 27 czerwca do 2 lipca. Koszt - 320 zł. Jeśli ktoś chce w Olsztynie indywidualnie załatwić sobie nocleg - wówczas 300 zł. Przy zapisie wpłacamy należność, podajemy imię, nazwisko, adres zamieszkania, pesel i numer telefonu. Zapisy do końca maja.
  14. Polecamy prasę katolicką: „Gość Niedzielny”, w nim m.in. o założycielce Żywego Różańca Paulinie Jaricot oraz dlaczego Rosjanie ślepo wierzą Putinowi i inne. Jest też nowy „Mały Gość Niedzielny”, w nim specjalny dodatek poświęcony 4 patronom 2022 roku.
  15. Wszystkim życzymy radosnej niedzieli i błogosławionego tygodnia.