OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. 5 kwietnia obchodzimy Niedzielę Palmową Męki Pańskiej. Zachęcamy do zapoznania się z treścią Słowa Pasterskiego Ks. Abpa Wiktora Skworca, Metropolity Katowickiego dotyczącego duchowego przeżywania czasu Wielkiego Tygodnia i Wielkanocy.
  2. Zgodnie z zarządzeniem Ks. Abpa Wiktora Skworca nadal odprawiamy Msze św. bez udziału wiernych obecnych w kościele. Intencje mszalne wcześniej zamówione są aktualne.
  3. Ceremonie Triduum Paschalnego będą sprawowane w następującym porządku.: Msza św. Wieczerzy Pańskiej - w Wielki Czwartek o godz. 18.00, po niej - Gorzkie Żale część I; w Wielki Piątek - Droga Krzyżowa o godz. 15.30, Liturgia Męki Pańskiej - o godz. 18.00, po niej - Gorzkie Żale część II i III; Liturgia Wigilii Paschalnej (bez poświęcenia ognia i procesji rezurekcyjnej) - w Wielką Sobotę o godz. 20.00, po niej - błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Wszystkie obrzędy bez obecności wiernych w kościele. Zachęcamy do przeżywania ich za pośrednictwem transmisji internetowej z naszego kościoła.
  4. Ze strony internetowej naszej Parafii można pobrać tekst błogosławieństwa stołu przed uroczystym posiłkiem w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego. Zachęcamy do skorzystania z tej formy błogosławieństwa pokarmów. Obrzęd dokonany z pobożnością i wiarą ma taki sam skutek jak ten odprawiany w kościele. Informujemy jednocześnie, że nie ma już świec Caritasu na stół wielkanocny.
  5. Prawdopodobnie terminy Wczesnej i Pierwszej Komunii św., z przyczyn od nas niezależnych, nie będą mogły być dotrzymane w maju. Dlatego proponujemy następujące nowe terminy: Wczesna Komunia św. - 20 września, Pierwsza Komunia św. - 27 września. Msze św. o godz. 12.00, nabożeństwo popołudniowe o godz. 16.00.
  6. Wielkie dzięki tym wszystkim, którzy składają ofiary pieniężne na bieżące potrzeby i utrzymanie naszego kościoła, wpłacając datki na rachunek bankowy naszej Parafii. Za zrozumienie i troskę serdeczne Bóg zapłać.
  7. Życzymy wszystkim spokojnej niedzieli i owocnego przeżycia Wielkiego Tygodnia. Zapraszamy też, za pośrednictwem transmisji z naszego kościoła, do udziału w Mszach św. w wyznaczonych godzinach i do codziennej modlitwy różańcowej o godz. 20.30, a zwłaszcza do udziału w ceremoniach Wielkiego Tygodnia. Przypominamy, że nasz kościół jest otwarty w ciągu każdego dnia; można przyjść i pomodlić się prywatnie.
DMC Firewall is a Joomla Security extension!