NOWY NUMER "KRÓLOWEJ KARMELU"

01.05.2019 R.

Drodzy Czytelnicy!

Któż z nas nie lubi majowych dni? Przy­roda, która tak niedawno obudziła się po zimowym śnie, nareszcie w pełni ukazuje piękno stworzonego świata. Maj jest cudow­nym miesiącem. Majowy czas napawa optymizmem, sprzyja okazywaniu przyjaznych uczuć, wyzwala dobre, pozytywne odnie­sienia do innych. Być może właśnie dlatego ludzie postanowili poświęcić go Tej, której nie można nie kochać - Maryi. Miło jest być blisko Niej, Ją wielbić, Jej powiedzieć o swo­jej miłości, Ją prosić o opiekę. Ona chce nas nauczyć swojej miłości, chce nam ją okazać, pragnie pokazać i nauczyć, jak kochać Jezusa. Majowe wieczory - okraszone nabożeństwami ku Jej czci, Pierwsza Komunia św. dzieci. To wszystko sprawia, że ten miesiąc jest piękny, oczekiwany i pożądany. Maj jest też wybra­ny przez samą Maryję. 13. dnia tego miesiąca w 1917 roku po raz pierwszy zjawiła się dzie­ciom w Cova da Iria. Powiedziała wówczas: „Nie bójcie się... Jestem z Nieba. Odmawiaj­cie codziennie różaniec, aby wyprosić pokój dla świata...” To był początek orędzia Matki Bożej w Fatimie. Dziś cały katolicki świat uważnie wsłuchuje się w te słowa. My, Parafianie Matki Bożej Szkaplerznej, możemy ten miesiąc traktować szczególnie - jest nasz, bo jest maryjny. Dlatego czas uwielbienia Maryi powinien w nas rodzić szczególne zobowiąza­nia. Czego uczy nas Maryja? W czym warto Ją naśladować? Pewien autor napisał: „Wierzyć wzorem Maryi to znaczy przekraczać grani­ce własnej niemocy przez otwieranie serc na światło Ducha Świętego, tak, jak to uczyni­ła Maryja”. Życzę Wam, drodzy Czytelnicy, mocy tegoż Ducha, która pozwoli podążać za Matką Najświętszą ku szczęściu wiecznemu. Miłej i owocnej lektury naszej gazety.

Szczęść Boże. Ks. Piotr Winkler

W numerze:

Człowiek nieustannie szuka

Wydarzenia i aktualności z parafii

Przygotowania do Pierwszej Komunii Świętej

Ministranci naszej parafii