OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

PARAFII MATKI BOŻEJ SZKAPLERZNEJ

I ŚW. PIUSA X W JEJKOWICACH

 

19 NIEDZIELA ZWYKŁA

13.08.2017 R.

 

 

1. 13 sierpnia świętujemy 19 Niedzielę Zwykłą. Zapraszamy na nabożeństwo fatimskie o godzinie 16.00. Kolekta jest przeznaczona na potrzeby parafii. Bóg zapłać za wsparcie materialne. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na inwestycje parafialne.

 

2. W niedzielę 20 sierpnia przypada pielgrzymka kobiet i dziewcząt do MB Piekarskiej. Pielgrzymka autokarowa wyruszy sprzed kościoła o godz. 6.30. Pątniczki zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.

 

 3. We wtorek 15 sierpnia przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP, święto Matki Bożej Zielnej. Msze święte sprawujemy w porządku niedzielnym, pod koniec Eucharystii błogosławimy zioła
i kwiaty. Nieszpory maryjne o godzinie 16.30. W tym dniu urodziny obchodzi ks. Sylwester Niesyto. Zapraszamy serdecznie wszystkich parafian na Mszę św. w intencji Solenizanta o godzinie 9.00. Księdzu Sylwestrowi dziękujemy za posługę w parafii, życzymy błogosławieństwa Bożego, darów Ducha Świętego, opieki Maryi, a także sił fizycznych i duchowych na dalsze lata życia oraz kapłaństwa.

 

4. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Zapraszamy wszystkich czcicieli Miłosierdzia Bożego w piątek na Mszę św. o godzinie 6.30, po niej Koronka do Miłosierdzia Bożego. W przyszłą niedzielę
o 15.00 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

 

5. W środę o godzinie 6.30 zapraszamy na Mszę św. czcicieli Matki Bożej Szkaplerznej, a następnie nabożeństwo do Matki Bożej Szkaplerznej. W tym dniu zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na Mszę św. o godz. 17.00.

 

6. Obchody liturgiczne tygodnia: w poniedziałek wspominamy św. Maksymiliana Marię Kolbego, prezb., w czwartek przypada uroczystość Świętego Jacka, kapłana gł. Patrona archidiecezji i metropolii katowickiej.

 

7. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy i okazja do spowiedzi - w piątek o godz. 17.30.

 

8. Polecamy prasę katolicką: jest nowy „Gość Niedzielny”. W nim, między innymi ciekawy artykuł
o Świętej Edycie Stein, jak wygląda życie na Lampedusie, czy w amerykańskim Klasztorze Włóczni przez wieki był przechowywany grot włóczni, którą rzymski legionista ugodził Chrystusa na krzyżu? 27 sierpnia do „Gościa Niedzielnego” zostanie dołączony film pt. „Misja”. Cena tygodnika z płytą bez zmian
i wynosić będzie 5 zł.

9. Zapraszamy na bezpłatne badanie słuchu w dniu 21 sierpnia br. (poniedziałek) od godziny 9.00
do Przychodni „Krismed” przy ul. Głównej 36. Szczegóły na plakacie w gablocie.

 

10. Wszystkim życzymy radosnej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!