OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

26 NIEDZIELA ZWYKŁA

25.09.2016 R.

 

1. 25 września świętujemy 26 Niedzielę zwykłą. Kolekta jest przeznaczona na nasz kościół parafialny.

2. Nieszpory niedzielne - dziś o godz. 16.30.

3. Zapraszamy na modlitwę w intencji naszej Parafii - we wtorek o godz. 19.00.

4. Msza św. szkolna dla dzieci, młodzieży i ich najbliższych - w środę o godz. 17.00. Liturgię przygotuje klasa 2B Gimnazjum. Jedna z intencji tej Mszy św. będzie odprawiona w intencji Siostry Noemi z okazji urodzin.

5. W sobotę rozpoczyna się październik - miesiąc różańcowy. W dni powszednie Różaniec będziemy odmawiać o godz. 17.15, w niedziele o 16.30. Bardzo serdecznie zapraszamy dorosłych, dzieci i młodzież na to nabożeństwo. Udział w Różańcu wiąże się z możliwością zyskania odpustu zupełnego, po spełnieniu zwykłych warunków. Zachęcamy grupy parafialne do prowadzenia modlitwy; termin prowadzenia różańca proszę uzgodnić w zakrystii. Dzieciom proponujemy zbieranie obrazków potwierdzających udział w Różańcu. Pierwszego dnia dzieci otrzymają dużą planszę, a każdego następnego dnia obrazek - naklejkę. W tym roku hasłem są słowa: „Żywa Korona Maryi”. W sobotę - 1 października - poświęcimy różańce, które przyniesiecie do kościoła.

6. Kolekta przyszłej niedzieli zostanie przeznaczona na budowę kościoła w Jankowicach - Michałkowicach. Będziemy gościć Ks. prob. Tadeusza Kalisza.

7. Pielgrzymka Członków Róż Różańcowych i wszystkich chętnych do Katedry Chrystusa Króla w Katowicach - 8 października. Zapisy w zakrystii.

8. W przyszłym roku przypada 100. rocznica objawień fatimskich. Organizujemy parafialną 10. dniową pielgrzymkę do Fatimy i południowej Hiszpanii - Andaluzji. Termin - wrzesień 2017 r. Program jest umieszczony TUTAJ. Zainteresowanych prosimy o kontakt z ks. proboszczem. Ze względu na duże zainteresowanie pielgrzymkami do Fatimy w przyszłym roku, już teraz rozpoczynamy zapisy - wcześniejszy zapis łączy się ze zniżką opłaty.

9. Polecamy lekturę prasy katolickiej: „Gość Niedzielny”, a w nim dołączony słynny film „Bóg nie umarł”. Jest też wrześniowy numer naszego miesięcznika „Królowa Karmelu”.

10. Wszystkim życzymy radosnego świętowania niedzieli i błogosławionego tygodnia.