Start Ogłoszenia duszpasterskie

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj224
mod_vvisit_counterWczoraj372
mod_vvisit_counterW tym tygodniu3238
mod_vvisit_counterW zeszłym tygodniu2783
mod_vvisit_counterW tym miesiącu2504
mod_vvisit_counterW zeszłym miesiącu12031
mod_vvisit_counterWszyscy520601

Obecnie na stronie: 5
06.Maj.2016

Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
Drukuj

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

.

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

.

.

1. 1 maja przeżywamy 6 Niedzielę Wielkanocną.Kolekta jest przeznaczona na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach.

2. Dziś Wczesna Komunia św. dzieci. Msza św. o godz. 11.00, nabożeństwo dziękczynno - majowe - o godz. 15.30.

3. W tym tygodniu przypadają Dni Krzyżowe. W poniedziałek udamy się do kaplicy w Zebrzydowicach, tam o godz. 17.00 modlitwy o urodzaje i procesja do kościoła, tu – nabożeństwo majowe. We wtorek o godz. 16.00 zbieramy się przy kaplicy w Jejkowicach. Po modlitwie o urodzaje udamy się procesyjnie do kościoła na majowe. W środę - po Mszy św. szkolnej - majowe, potem modlitwy przy krzyżu misyjnym. W tym dniu poświęcimy też nowy krzyż misyjny. Zapraszamy dzieci w strojach komunijnych i wszystkich Parafian do licznego udziału w tych procesjach błagalnych.

4. Od czwartku zapraszamy na nabożeństwa majowe: codziennie o godz. 17.30, w niedziele i uroczystości o godz. 16.30. W tym tygodniu - w poniedziałek, wtorek i środę - majowe w ramach nabożeństw dni krzyżowych. Dzieci po Wczesnej Komunii św. mają swój biały tydzień. Uczestniczą codziennie w majowym i Mszy św.

5. Uroczystość NMP Królowej Polski przypada we wtorek. Msze św. w układzie niedzielnym, o godz.: 7.00, 9.00, 11.00, 14.00 i 17.00.

6. Spowiedź dzieci SP i młodzieży Gimnazjum przed I piątkiem - w środę o godz. 16.00.

7. Dzieci szkół podstawowych, młodzież gimnazjum, ich rodziców i bliskich zapraszamy na Mszę św. szkolną - w środę o godz. 17.00.

8. Msza św. młodzieżowa - w piątek o godz. 19.00; przedtem okazja do spowiedzi.

9. W tym tygodniu będziemy przeżywać I czwartek, piątek i sobotę miesiąca. Nabożeństwa - po rannych Mszach św.

10. Od piątku rozpoczynamy nowennę przed Zesłaniem Ducha Św.

11. Uroczystość Pierwszej Komunii św. - w przyszłą niedzielę o godz. 11.00.

12.Domowe kropielnice będzie można jeszcze nabyć w najbliższym czasie. Chętnych zapraszamy do zakrystii po wodę święconą do zakupionych kropielnic.

13. KSM proponuje flagi: kościelne, maryjne i narodowe - do udekorowania domów na Boże Ciało.

14.Odwiedziny chorych: odbędą się w przyszłym tygodniu - po niedzieli 8 maja.

15. Tegoroczna procesja Bożego Ciała - w czwartek 26 maja - będzie wiodła ulicami Jejkowic. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 8.00, która zostanie odprawiona na placu przy ul. Zielonej 9 (przy posesji P. Ryszka). Trasa będzie wiodła następującymi ulicami: Zieloną, Niewiadomską, Pustki, Niedobczycką, Główną do kościoła. Ołtarze będą usytuowane w następujących miejscach: ul. Niewiadomska 30 (P. Cieślok), ul. Pustki 3 (P. Neuman), ul. Niedobczycka 18B (P. Bugdol), ul. Niedobczycka 13 (P. Banaś). Rodzinom serdecznie dziękujemy za ochotne przyjęcie propozycji i wyrażenie zgody na postawienie ołtarzy. Bardzo prosimy wszystkich mieszkających w okolicy miejsc ołtarzy oraz wzdłuż trasy, o pomoc w budowaniu ołtarzy i piękne udekorowanie trasy.

16. Polecamy prasę katolicką: „Gość Niedzielny”, w nim m.in.: jak rozumieć słowa o oddaniu się Maryi w niewolę. Jest jeszcze majowy numer „Małego Gościa Niedzielnego”. Nowe numery innych czasopism: „Różaniec”, „Nasza Arka”, „Cuda i łaski Boże”, „Któż jak Bóg”, „Apostoł Miłosierdzia”, „Anioł Stróż”. Polecamy też najnowszy - majowy numer „Królowej Karmelu”, w nim wiele zdjęć z Triduum Paschalnego w naszej Parafii.

17. Wszystkim życzymy radosnej niedzieli i dobrego tygodnia.

 
Wykonanie: WGF-SERWIS.