Start Ogłoszenia duszpasterskie

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj215
mod_vvisit_counterWczoraj240
mod_vvisit_counterW tym tygodniu1245
mod_vvisit_counterW zeszłym tygodniu2272
mod_vvisit_counterW tym miesiącu215
mod_vvisit_counterW zeszłym miesiącu8263
mod_vvisit_counterWszyscy376003

Obecnie na stronie: 7
01.Kwiecień.2015

Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
Drukuj

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ


29.03.2015

 

 

1. 29 marca obchodzimy Niedzielę Palmową Męki Pańskiej. Podczas każdej Mszy św. poświęcimy palmy. Przed Mszą św. o godz. 11.00 gromadzimy się przed grotą NMP z Lourdes, z boku kościoła; tam zostaną poświęcone palmy, będziemy również uczestniczyć w żywej inscenizacji wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy, po czym w procesji udamy się do kościoła. Po Mszach św., przed kościołem zostanie zebrana ofiara na kwiaty do Bożego Grobu. Bóg zapłać za każdą ofiarę.

Tradycyjna Droga Krzyżowa ulicami Parafii - o godz. 15.00. Gromadzimy się przy kościele. Będzie nam towarzyszył duży, drewniany krzyż. Prosimy chętnych o pomoc w jego niesieniu od stacji do stacji. Serdecznie zapraszamy wszystkich! Ostatnie w tym roku Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym - o godz. 16.30.

Młodzież KSM proponuje ozdobne palmy do poświęcenia. Kolekta jest przeznaczona na nasz kościół.

2. Chorych odwiedzimy: w poniedziałek w Jejkowicach, we wtorek w Zebrzydowicach. Prosimy chętnych zgłosić w zakrystii.

3. Kancelaria parafialna w Wielkim Tygodniu będzie nieczynna.

4. Msza św. szkolna w środę o godz. 17.00. Po Mszy św. - droga krzyżowa dla dzieci.

5. Okazja do spowiedzi św.:

* w tygodniu - przed każdą Mszą św.

* w Wielki Czwartek - po południu od godz. 15.30 do 17.45.

* w Wielki Piątek i Sobotę - od godz. 7.00 do 9.00 oraz od 15.30 do 17.45.

6. Zapraszamy wszystkich Parafian do licznego udziału w liturgii Wielkiego Tygodnia:

Wielki Czwartek:

godz. 16.00  - Msza św. dla dzieci;

godz. 18.00  - Msza św. Wieczerzy Pańskiej - pamiątka ustanowienia Eucharystii i Sakramentu Kapłaństwa - Komunia św. pod dwiema postaciami; po liturgii - Gorzkie Żale; adoracja w ciemnicy do godz. 22.00.

Wielki Piątek:

godz.  7.00 - modlitwa brewiarzowa, tzw. „Ciemna Jutrznia”;

godz.  9.00 - Droga Krzyżowa;

godz. 10.00 - Adoracja dzieci;

godz. 17.45 - Nowenna do Miłosierdzia Bożego;

godz. 18.00 - Liturgia Męki Pańskiej oraz adoracja przy Bożym Grobie; po liturgii - Gorzkie Żale;

godz. 22.00 - 24.00 adoracja prowadzona przez młodzież.

Wielka Sobota:

godz. 7.00 - „Ciemna Jutrznia”;

godz. 12.00, 13.00, 14.00, 15.00 i 16.00 - poświęcenie pokarmów;

godz. 19.45 - Nowenna do Bożego Miłosierdzia;

godz. 20.00 - Wigilia Paschalna - Komunia św. pod dwiema postaciami; przynosimy do kościoła świece.

Na radosne świętowanie Zmartwychwstania Pańskiego zapraszamy podczas procesji rezurekcyjnej na koniec Liturgii Wigilii Paschalnej - po raz pierwszy w naszej Parafii już w sobotnią noc. Rano rezurekcji nie będzie. Wynika to z zaleceń Kurii Metropolitalnej, aby już po Wigilii Paschalnej, która jest przepełniona akcentami Zmartwychwstania, przeprowadzić procesję rezurekcyjną - wyraz naszej chrześcijańskiej radości.

7. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły - ilościowy i jakościowy. Zachęcamy także do zachowania postu w Wielką Sobotę do Wigilii Paschalnej. Kolekta w Wielki Piątek i Wielką Sobotę będzie przeznaczona na Boży Grób w Jerozolimie i chrześcijan w Ziemi Świętej.

8. Polecamy prasę katolicką: „Gość Niedzielny”, w nim m.in.: dołączony film dvd Mela Gibsona pt. „Pasja”.

9. Po raz kolejny Komitet Inicjatywy Ustawodawczej „Stop aborcji” prosi o podpisy poparcia dla zmiany ustawy o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży. Jeśli ktoś chce poprzeć ten projekt, tzn. opowiedzieć się za absolutną ochroną życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci - prosimy złożyć swój podpis w zakrystii. Potrzebny jest numer pesel.

10. Wszystkim życzymy spokojnej niedzieli i owocnego przeżycia Wielkiego Tygodnia.

11. W imieniu organizatorów zapraszamy wszystkich parafian do udziału w międzynarodowej modlitwie o pokój, która pod hasłem "Rybnik. Razem dla pokoju" będzie rozbrzmiewała w Rybniku w dniach 9 i 10 kwietnia br., w przededniu Niedzieli Miłosierdzia Bożego. Udział w niej zapowiedzieli m.in. młodzi Włosi, Francuzi i Ukraińcy, a także siostry zakonne i księża, m.in. z Nigerii, Belgii i Tanzanii.

Program wydarzeń przedstawia się następująco:

- w czwartek (9 IV) o godz. 18.00 - Msza św. w kościele Matki Bożej Bolesnej (zapraszamy do udziału w niej zwłaszcza parafialne centra Światowych Dni Młodzieży), po niej - czuwanie modlitewne ze świadectwem księży z Nigerii oraz procesja z Najświętszym Sakramentem do bazyliki św. Antoniego;

- w piątek (10 IV) od porannej Mszy św. do godz. 15.00 - adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji pokoju w bazylice św. Antoniego, zakończona Koronką do Bożego Miłosierdzia. O godz. 18.00 uroczysta Msza św. za Miasto Rybnik oraz o pokój dla miasta i świata pod przewodnictwem Księdza Biskupa Marka Szkudło. Udział wezmą w niej rybnickie chóry, orkiestra Państwowej Szkoły Muzycznej im. Braci Szafranków, a także członkowie Towarzystwa Ciemnych Typów. Przyjedzie też siostrzenica bł. Piera Giorgia Frassatiego.

Okazją do modlitwy o pokój są przypadające w tym roku: 90. rocznica śmierci i 25. rocznica beatyfikacji Piera Giorgia Frassatiego (patrona ubiegłorocznej ewangelizacji Rybnika). Wydarzenie to jest także kolejnym krokiem przygotowania Rybnika do Światowych Dni Młodzieży w 2016 roku.

 
Wykonanie: WGF-SERWIS.