Start Ogłoszenia duszpasterskie

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj90
mod_vvisit_counterWczoraj228
mod_vvisit_counterW tym tygodniu969
mod_vvisit_counterW zeszłym tygodniu2818
mod_vvisit_counterW tym miesiącu6711
mod_vvisit_counterW zeszłym miesiącu7674
mod_vvisit_counterWszyscy289400

Obecnie na stronie: 5
23.Kwiecień.2014

Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
Drukuj

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE


UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO


20.04.2014


1. 20 kwietnia obchodzimy Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Kolekta tego dnia jest kolektą świąteczną. Za wszelkie złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać. Zapraszamy na uroczyste nieszpory świąteczne o godz. 16.30, połączone z Nowenną do Bożego Miłosierdzia.


2. W poniedziałek - drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Porządek Mszy św. - jak w niedzielę. O godz. 16.30 zapraszamy na nieszpory i Nowennę do Miłosierdzia Bożego. Kolekta w tym dniu przeznaczona będzie na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego i KUL.


3. Nowenna do Bożego Miłosierdzia będzie odprawiana: we wtorek i czwartek po Mszy św. o godz. 7.00, w środę i piątek po Mszy św. o godz. 6.30, a w sobotę podczas wieczornego czuwania modlitewnego przed kanonizacją JP II.


4. Wtorkowej modlitwy w intencji Parafii w tym tygodniu nie będzie.


5. Dzieci szkół podstawowych, młodzież gimnazjum, ich rodziców zapraszamy na Mszę św. szkolną - w środę o godz. 17.00. Poświęcimy wówczas stroje komunijne dzieciom Wczesnej i Pierwszej Komunii św.


6. Czuwanie przed kanonizacją Bł. Jana Pawła II - w sobotę od godz. 20.30 do 22.30. Ukaże ono duchową jedność narodu polskiego, która tyle razy wyzwalała się podczas papieskich pielgrzymek do Ojczyzny. Ma ono stanowić szczytowy punkt przygotowań do kanonizacji bł. Jana Pawła Wielkiego, a zarazem stać się duszpasterską okazją do jeszcze większego upowszechnienia orędzia o Bożym Miłosierdziu, które Jan Paweł II przekazał nam jako swoisty testament. Wszystkich serdecznie zapraszamy do kościoła, bądźmy w tym czasie razem. Prosimy, niech każdy przyniesie ze sobą do kościoła różę. Z tych róż zrobimy wspólny, piękny bukiet dla Jana Pawła II z ok. Jego kanonizacji. Podczas czuwania odsłonimy i poświęcimy nową tablicę upamiętniającą pobyt Kard. Karola Wojtyły w naszym kościele.


7. Za tydzień - 27 kwietnia - będziemy obchodzić Niedzielę Miłosierdzia a zarazem dzień kanonizacji Bł. Jana Pawła II i Bł. Jana XXIII. Msza św. o godz. 8.00 będzie sprawowana w intencji Czcicieli, a o godz. 15.00 - Nabożeństwo ku czci Miłosierdzia Bożego z uczczeniem relikwii Św. Faustyny Kowalskiej.

Przez całą niedzielę po Mszach św. będzie można zabrać do domu ogień iskry Bożego Miłosierdzia przywieziony z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Proszę przynieść ze sobą do kościoła świece lub znicze. Wieczorem o godz. 21.37, przy tym ogniu niech zgromadzi się Wasza rodzina, by dziękować Bogu za Św. Jana Pawła II i uczcić Boże Miłosierdzie. Materiały do tej wspólnej, rodzinnej modlitwy są do pobrania na naszej stronie internetowej.

W tym dniu rozpocznie się też Tydzień Miłosierdzia. Kolekta zostanie przeznaczona na cele Caritas archidiecezji. Również w przyszłą niedzielę liczenie wiernych.


8. Gorąco zachęcamy do przystrojenia okien swoich domów w związku ze zbliżającą się kanonizacją Bł. Jana Pawła II. Można też wywiesić flagę papieską, maryjną lub narodową.


9. KSM zaproponuje flagi papieskie; będzie je można nabyć w Poniedziałek Wielkanocny; cena - 10 zł.


10. Składamy bardzo serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do godnego i pięknego przeżycia przez wszystkich Triduum Paschalnego: kapłanom za posługę w konfesjonałach i przy ołtarzu, naszym klerykom, Panom kościelnym: Aleksandrowi i Błażejowi, Paniom, zwłaszcza Izabeli Lesieckiej i Renacie Forczmańskiej oraz Panom za udekorowanie i sprzątanie kościoła, młodzieży i rodzinom za przygotowanie adoracji i Ciemnych Jutrzni, grupom parafialnym, tworzącym liturgię, służbie liturgicznej i kościelnej oraz Wam wszystkim - drodzy Parafianie - za liczny udział w ceremoniach. Bóg zapłać również za złożone ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Dziękujemy również wszystkim, którzy składali czy też nadesłali nam życzenia z okazji Wielkiego Czwartku i Wielkanocy.


11. Samorządy Studenckie Zespołu Szkół Wyższych w Rybniku, Młodzieżowa Rada Miasta Rybnika oraz Duszpasterstwo Akademickie w Rybniku zapraszają do udziału w uroczystościach dziękczynnych za Jana Pawła II - w niedzielę 27 kwietnia do Kościółka Akademickiego na Górce w Rybniku o godz. 15.30.


12. Polecamy prasę katolicką: „Gościa Niedzielnego”, w nim m.in.: dlaczego człowiek chce żyć wiecznie; dzieciom polecamy „Małego Gościa Niedzielnego”.


13. Wszystkim życzymy radosnego świętowania Zmartwychwstania Pańskiego.


 
Wykonanie: WGF-SERWIS.