Start Ogłoszenia duszpasterskie

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj203
mod_vvisit_counterWczoraj260
mod_vvisit_counterW tym tygodniu1698
mod_vvisit_counterW zeszłym tygodniu2330
mod_vvisit_counterW tym miesiącu2756
mod_vvisit_counterW zeszłym miesiącu8893
mod_vvisit_counterWszyscy434426

Obecnie na stronie: 2
09.Październik.2015

Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
Drukuj

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

27 NIEDZIELA ZWYKŁA


04.10.2015

 

 

1. 4 października świętujemy 27 Niedzielę zwykłą. Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe o godz. 16.30. Kolekta jest przeznaczona na nasze seminarium duchowne. Bóg zapłać za każdą ofiarę.

2. Dziś O. Tadeusz Hajduk SJ, pochodzący z naszej Parafii, przeżywa u nas 25. lecie swoich święceń kapłańskich. Msza św. dziękczynna o godz. 14.00.

3. Trwa październik - miesiąc różańcowy. W dni powszednie Różaniec odmawiamy o godz. 17.15, w środy o godz. 17.30, w niedziele o 16.30. Bardzo serdecznie zapraszamy dorosłych, dzieci i młodzież na to nabożeństwo.

4. Msza św. w int. członków naszych Róż Różańcowych z ok. święta patronalnego wspomnienia liturgicznego Matki Bożej Różańcowej - w środę o godz. 17.00. Po Mszy św. - spotkanie Róż w salce domu parafialnego przy kawie i ciastku. Mile widziane własne wypieki.

5. Msza św. szkolna - w środę o godz. 17.00. Liturgię przygotowuje klasa II B Gimnazjum.

6. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić kolejny - XV Dzień Papieski pod hasłem: „Jan Paweł II - Patron rodziny”. Przed kościołem, po każdej Mszy św. odbędzie się ogólnopolska zbiórka pieniężna na „Dzieło Nowego Tysiąclecia” - fundusz pomocy ubogiej a uzdolnionej młodzieży.

7. Z okazji Dnia Papieskiego zapraszamy w przyszłą niedzielę na przedstawienie słowno-muzyczne pt. „Serce Jana Pawła II” - poezją pisane. Początek o godz. 19.30, zakończenie Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00. Prosimy zabrać ze sobą świece.

8. Informujemy, że modlitewnych spotkań wtorkowych w październiku nie będzie. Spotkania zostaną ponowione w listopadzie.

9. Zgodnie z wytycznymi archidiecezjalnymi nasza Parafia prowadzi dwuletni cykl katechez przy Parafii dla przygotowujących się do bierzmowania. Dotyczy to młodzieży zarówno z drugich, jak i trzecich klas gimnazjum.

10. Jak co roku prosimy o dary dla kleryków naszego seminarium duchownego. Przez cały tydzień można je składać przy bocznym ołtarzu. W tym samym miejscu można również złożyć dar pieniężny do skarbonki. W sobotę 10 października prosimy o zwiezienie płodów rolnych do garażu przy kościele. Klerycy przyjadą po te dary w poniedziałek 12 października. Za wszystkie Wasze dary serca składamy w imieniu kleryków serdeczne Bóg zapłać. W każdy piątek, w seminarium duchownym, jest odprawiana Msza św. w intencji dobrodziejów.

11. Kolekta przyszłej niedzieli - specjalna - zostanie przeznaczona na opał do kościoła i salek.

12. Polecamy lekturę prasy katolickiej: „Gość Niedzielny”, a w nim m.in.: o synodzie nt. rodziny, który rozpoczyna się w Watykanie, dlaczego Biblia cztery razy częściej mówi o pieniądzach niż o modlitwie. Proponujemy też najnowszy - październikowy numer „Królowej Karmelu”.

13. Wszystkim życzymy radosnego świętowania niedzieli i błogosławionego tygodnia.

 
Wykonanie: WGF-SERWIS.