Start Ogłoszenia duszpasterskie

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA

KRÓLA WSZECHŚWIATA

23.11.2014

1. 23. listopada obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Odmawiając pobożnie Akt poświęcenia rodziny ludzkiej Chrystusowi Królowi i spełniając zwykłe warunki odpustu, można dziś zyskać odpust zupełny.

Kolekta niedzieli jest przeznaczona na potrzeby archidiecezji.

2. Msza św. szkolna w środę o godz. 17.00; liturgię przygotowuje klasa 5 B z Zebrzydowic.

3. KSM zaprasza na modlitewne czuwanie z Bł. Karoliną Kózkówną, przy wystawionym Najświętszym Sakramencie - w piątek o godz. 17.15.

4. KSM zaprasza na Apel Jasnogórski - w piątek o godz. 20.30 do kościoła.

5. W I Niedzielę Adwentu – 30. listopada - rozpoczyna się nowy rok liturgiczny, a u nas również odwiedziny duszpasterskie - kolęda. Pierwsza na ul. Poprzecznej 23-5b. Początek - o godz. 13.00. Plan pozostałych kolęd jest umieszczony na stronie internetowej naszej Parafii i w gablotkach. Przyszła niedziela to również Niedziela Trzeźwości. Już dziś zachęcamy do podjęcia abstynencji od napojów alkoholowych, przynajmniej na czas Adwentu i wpisanie swojej decyzji do Parafialnej Księgi Trzeźwości. Zachęcamy też do przygotowania symboli adwentowych: wieńca, kalendarza, lampionu.

6. Opłatki na stół wigilijny - do nabycia u Sióstr na stoisku w przedsionku kościoła. Tam też lampiony adwentowe na Roraty; dochód - na cele misyjne. KSM proponuje wieńce adwentowe; dochód - na działalność statutową młodzieży tej grupy.

7. Proponujemy tradycyjne świece „Caritasu” na stół wigilijny w cenie: duże - 12 zł, małe - 5 zł. Dochód jest przeznaczony na cele charytatywne. Zapraszamy do zakrystii. Niech w żadnej rodzinie nie braknie takiej świecy, która symbolizuje naszą solidarność z najuboższymi.

8. Już dziś zachęcamy wszystkich do udziału w Roratach, które rozpoczynamy 1 grudnia. Temat tegorocznych rorat: „Bóg sam wystarczy”. Dzieci będą, jak co roku, zbierały naklejki, tym razem związane z fascynującą podróżą po szesnastowiecznej Hiszpanii ze Św. Teresą z Avila.

9. Polecamy prasę katolicką: „Gość Niedzielny”, w nim m.in. dołączony kalendarz ścienny z aniołem na każdy miesiąc roku 2015. Jest też grudniowy numer „Małego Gościa”, w nim: lampion roratni do samodzielnego sklejenia oraz kartka pocztowa z życzeniami świątecznymi do wysłania do Sióstr Karmelitanek w Avila.

10. Wszystkim życzymy radosnego świętowania niedzieli i dobrego tygodnia.

Wykonanie: WGF-SERWIS.