Start Ogłoszenia duszpasterskie

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj15
mod_vvisit_counterWczoraj494
mod_vvisit_counterW tym tygodniu2196
mod_vvisit_counterW zeszłym tygodniu1847
mod_vvisit_counterW tym miesiącu5120
mod_vvisit_counterW zeszłym miesiącu7674
mod_vvisit_counterWszyscy287809

Obecnie na stronie: 4
19.Kwiecień.2014

Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
Drukuj

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE


NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ


13.04.2014

 

1. 13 kwietnia obchodzimy Niedzielę Palmową Męki Pańskiej. Podczas każdej Mszy św. poświęcimy palmy. Kolekta jest przeznaczona na nasz kościół. PO Mszach św., przed kościołem zostanie zebrana ofiara na kwiaty do Bożego Grobu. Bóg zapłać za każdą ofiarę. Tradycyjna Droga Krzyżowa ulicami Parafii - o godz. 15.00. Gromadzimy się przy krzyżu w Jejkowicach. Nabożeństwo poprowadzą przedstawiciele ruchów działających przy Parafii. Tym razem zabierzemy ze sobą drewniany krzyż. Prosimy chętnych o pomoc w jego niesieniu od stacji do stacji. Serdecznie zapraszamy wszystkich! Po drodze krzyżowej poświęcimy nową figurę Chrystusa Frasobliwego. Ostatnie Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym - o godz. 16.30.

Młodzież KSM proponuje ozdobne palmy do poświęcenia.

2. Chorych odwiedzimy: w poniedziałek w Jejkowicach, we wtorek w Zebrzydowicach. Prosimy chętnych zgłosić w zakrystii.

3. Kancelaria parafialna w Wielkim Tygodniu będzie nieczynna.

4. Prosimy wszystkich chętnych do pomocy przy sprzątaniu kościoła i jego obejścia - w środę o godz. 9.00.

5. Msza św. szkolna w środę o godz. 17.00. Po Mszy św. - droga krzyżowa dla dzieci.

6. Okazja do spowiedzi św.:

* w tygodniu - przed każdą Mszą św.

* w Wielki Czwartek - po południu od godz. 15.30 do 17.45.

* w Wielki Piątek i Sobotę - od godz. 7.00 do 9.00 oraz od 15.30 do 17.45.

7. Zapraszamy wszystkich Parafian do licznego udziału w liturgii Wielkiego Tygodnia:

Wielki Czwartek:

godz. 16.00  - Msza św. dla dzieci;

godz. 18.00  - Msza św. Wieczerzy Pańskiej - pamiątka ustanowienia Eucharystii i Sakramentu Kapłaństwa - Komunia św. pod dwiema postaciami; po liturgii - Gorzkie Żale; adoracja w ciemnicy do godz. 22.00.

Wielki Piątek:

godz.  7.00 - modlitwa brewiarzowa, tzw. „Ciemna Jutrznia”;

godz.  9.00 - Droga Krzyżowa;

godz. 10.00 - Adoracja dzieci;

godz. 17.45 - Nowenna do Miłosierdzia Bożego;

godz. 18.00 - Liturgia Męki Pańskiej oraz adoracja przy Bożym Grobie; po liturgii - Gorzkie Żale;

godz. 22.00 - 24.00 adoracja prowadzona przez młodzież.

Wielka Sobota:

godz. 7.00 - „Ciemna Jutrznia”;

godz. 12.00, 13.00, 14.00, 15.00 i 16.00 - poświęcenie pokarmów;

godz. 19.45 - Nowenna do Bożego Miłosierdzia;

godz. 20.00 - Wigilia Paschalna - Komunia św. pod dwiema postaciami.

Po ceremoniach prosimy młodzież oazową i KSM oraz wszystkich chętnych do pomocy przy sprzątaniu kościoła.

8. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły - ilościowy i jakościowy. Zachęcamy także do zachowania postu w Wielką Sobotę do Wigilii Paschalnej. Kolekta w Wielki Piątek przeznaczona będzie na Boży Grób w Jerozolimie.

9. Na radosne świętowanie Zmartwychwstania Pańskiego zapraszamy podczas Mszy św. rezurekcyjnej w niedzielę o godz. 6.00.

10. Z radością informujemy, że nasz kleryk Mateusz Kozielski w sobotę 12 kwietnia przyjął posługę lektoratu. Dzięki temu m.in. może święcić pokarmy na stół wielkanocny. Ks. Abp Wiktor Skworc ustanowił też dla naszej Parafii dwóch nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. Są to: Czesław Stelmach i Dominik Tomanek. Od tej chwili mogą zanosić Komunię św. chorym, jak też rozdzielać Komunię św. podczas Mszy św. w naszym kościele.

11. Polecamy prasę katolicką: „Gościa Niedzielnego”, w nim m.in.: specjalny dodatek z nowenną do Bożego Miłosierdzia.

12. Wszystkim życzymy spokojnej niedzieli i owocnego przeżycia Wielkiego Tygodnia.

11. Zbliżająca się kanonizacja bł. Jana Pawła II jest okazją do okazania modlitewnej jedności wszystkich Polaków. W IV Niedzielę Wielkiego Postu o godz. 10.00 w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach kard. Stanisław Dziwisz celebrował uroczystą Eucharystię, podczas której przekazał Polsce ogień Bożego Miłosierdzia. Lampiony z kanonizacyjną Iskrą Miłosierdzia zostaną przekazane każdej parafii podczas diecezjalnych obchodów Światowych Dni Młodzieży w katowickiej archikatedrze w Niedzielę Palmową. Podczas czuwania w wigilię Niedzieli Bożego Miłosierdzia przyjmiemy uroczyście Iskrę Miłosierdzia w naszej parafii, a w niedzielę kanonizacyjną będziemy mogli zabrać ją do naszych domów, by przypominała nam o Orędziu Bożego Miłosierdzia, którego wielkim apostołem był Jan Paweł II. W tym dniu wieczorem zgromadzimy się w jej świetle w naszych rodzinach, by dziękować za dar świętości Jana Pawła II.

Zachęcamy do pisania podziękowań, próśb i postanowień dla Jana Pawła II, które stworzą kanonizacyjną księgę, złożoną jako dar Narodu Polskiego podczas uroczystości kanonizacyjnych w Rzymie. Bliższe informacje na stronie www.iskramilosierdzia.pl.

 
Wykonanie: WGF-SERWIS.