OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

11 NIEDZIELA ZWYKŁA

18.06.2017 R.

 

 1. 18 czerwca obchodzimy 11 Niedzielę zwykłą. Kolekta jest przeznaczona na nasz kościół. Za złożone ofiary - Bóg zapłać.
 1. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego z procesją teoforyczną wokół kościoła - dziś o godz. 16.00.
 1. Dziś wybory do nowej Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Chcących oddać swój głos na dwóch wybranych z listy kandydatów zapraszamy do zakrystii.
 1. Modlitwa w int. Parafii - we wtorek o godz. 19.00 w kościele.
 1. Spowiedź dzieci szkół podstawowych i młodzieży gimnazjum przed wakacjami - w środę o godz. 15.30.
 1. Msza św. w int. uczniów i uczennic naszych szkół podstawowych oraz gimnazjum, nauczycieli, katechetów, pracowników administracji z okazji zakończenia roku szkolnego - w czwartek o godz. 9.00. Uczniowie III klas Gimnazjum mają swoją Mszę św. w piątek o godz. 18.00.
 1. Msza św. int. członków grup parafialnych z ok. zakończenia kolejnego roku działalności i formacji - w czwartek o godz. 18.00. Zapraszamy: Żywy Różaniec, Bractwo Szkaplerza Świętego, Czcicieli Miłosierdzia Bożego, Akcję Katolicką, Zespół Charytatywny, Kościół Domowy, Redakcję „Królowej Karmelu”, Oazę Młodzieżową, KSM, Dzieci Maryi, Ministrantów, Szkolne Koło Caritas i wszystkich zainteresowanych działalnością w tych grupach.
 1. Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa przypada w piątek. Msze św. o godz. 6.30 i 18.00.
 1. W przyszłą niedzielę odbędzie się nasza parafialna, ślubowana pielgrzymka do Matki Bożej Uśmiechniętej w Pszowie. Piesi pielgrzymi wyruszą o godz. 7.30 sprzed kościoła. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału w tej corocznej pielgrzymce - dorosłych, młodzież i dzieci.
 1. Kolekta przyszłej niedzieli zostanie przeznaczona na budowę nowego kościoła Matki Bożej Częstochowskiej na Nowinach. Będziemy gościć Ks. prob. Marka Bernackiego, budowniczego nowej świątyni.
 1. W Oktawie Bożego Ciała zapraszamy na procesje teoforyczne z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła: w tygodniu po Mszach św. wieczornych, poza wtorkiem - procesja po Mszy św. o godz. 7.00. Zapraszamy wszystkich, zwłaszcza dzieci komunijne i inne do sypania kwiatków.
 1. Zaleca się rodzicom wysyłającym dzieci na kolonie czy obozy, by kierowali do kierownictwa sformułowane na piśmie żądanie, aby ich dzieciom umożliwiono spełnienie praktyk religijnych, a szczególnie udział w niedzielnej Mszy św.
 1. Spotkanie pielgrzymów, którzy we wrześniu wyruszają do Fatimy - w środę o godz. 19.00 w Skrzyszowie. Wpłacamy resztę należności w złotówkach.
 1. Polecamy prasę katolicką: „Gość Niedzielny”, w nim m.in.: o ciekawej migracji ze wschodu, o przesłaniu z Fatimy. W nowym numerze „Małego Gościa Niedzielnego” najnowsza płyta Arki Noego „Wyjątkowy Osioł”.
 1. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.
DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd