Start Ogłoszenia duszpasterskie

Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

28.09.2014

1. 28 września obchodzimy 26 niedzielę zwykłą. Kolekta niedzieli jest przeznaczona na nasz kościół parafialny. Bóg zapłać za każdą ofiarę. Nieszpory niedzielne - o godz. 16.30.

2. W poniedziałek odwiedzimy chorych w Jejkowicach, a we wtorek w Zebrzydowicach. Prosimy chętnych zgłosić w zakrystii.

3. Zapraszamy na modlitwę w intencji naszej Parafii oraz II Synodu Archidiecezji Katowickiej - we wtorek o godz. 19.00.

4. W środę rozpoczyna się październik - miesiąc różańcowy. W dni powszednie Różaniec będziemy odmawiać o godz. 17.30, w niedziele o 16.30. Bardzo serdecznie zapraszamy dorosłych, dzieci i młodzież na to nabożeństwo. Maryja wciąż wzywa każdego z nas: „Odmawiajcie Różaniec”. Chciejmy spełnić Jej prośbę. Udział w Różańcu wiąże się z możliwością zyskania odpustu zupełnego, po spełnieniu zwykłych warunków. Zachęcamy grupy parafialne do prowadzenia modlitwy. Dzieciom proponujemy zbieranie obrazków potwierdzających udział w Różańcu. Pierwszego dnia dzieci otrzymają dużą planszę, a każdego następnego dnia obrazek - naklejkę. W tym roku tematem jest rodzina.

5. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Nabożeństwa po rannych Mszach św.

6. Dzieci szkół podstawowych oraz I i II klas gimnazjum zapraszamy do spowiedzi w środę od godz. 15.30, a następnie o 17.00 na Mszę św. szkolną. Liturgię przygotowuje klasa V A z Zebrzydowic.

7. III klasy gimnazjum oraz pozostała młodzież mają swoją Mszę św. w I piątek o godz. 19.00. Młodzież zapraszamy do spowiedzi w piątek o godz. 18.30.

8. Zgodnie z wytycznymi archidiecezjalnymi nasza Parafia prowadzi dwuletni cykl katechez przy Parafii dla przygotowujących się do bierzmowania. Dotyczy to młodzieży zarówno z drugich, jak i trzecich klas gimnazjum.

9. Nauczycieli zachęcamy do pielgrzymowania do Matki Boskiej Piekarskiej w sobotę 4 października - początek o godz. 9.45. Hasło pielgrzymki: „Nauczyciel świadkiem Chrystusa w szkole”.

10. Kolekta przyszłej niedzieli zostanie przeznaczona na nasze Seminarium Duchowne w Katowicach.

11. Kolejne spotkanie chętnych do grupy przygotowującej Światowy Dzień Młodzieży oraz pobyt młodych całego świata w Rybniku - w niedzielę 5 października o godz. 18.00 w kaplicy MB Częstochowskiej przy ul. Pilarczyka 5 w Rybniku. Szczegóły na plakacie.

12. Duszpasterstwo Akademickie w Rybniku zaprasza na warsztaty dla narzeczonych metodą dialogową. Początek 22 października. Spotkania w środy (9 tygodni) od 19.00 do 21.00. W ramach spotkań: nauki przedmałżeńskie, poradnia życia rodzinnego, dzień skupienia dla narzeczonych.

13. Rybnickie Centrum Kultury wraz z Towarzystwem Muzycznym im. Braci Szafranków zapraszają na koncert Filharmonii Rybnickiej pod dyrekcją Krzysztofa Pendereckiego, który odbędzie się 4 października o godzinie 19.30 w bazylice św. Antoniego w Rybniku z okazji 15-lecia reaktywowanej rybnickiej Filharmonii i 50-lecia Teatru Ziemi Rybnickiej.

14. Polecamy prasę katolicką: „Gościa Niedzielnego”, w nim m.in.: obrazek z modlitwą rodziców za dzieci; jest również nowy - październikowy numer „Małego Gościa Niedzielnego”, a w nim obrazek z modlitwą dzieci za rodziców. Polecamy też inne tytuły czasopism religijnych.

15. Życzymy radosnego świętowania niedzieli, wszystkim - dobrego tygodnia.

Wykonanie: WGF-SERWIS.