II NIEDZIELA ADWENTU

04.12.2016 R.

1. 4 grudnia obchodzimy II Niedzielę Adwentu. Kolekta jest przeznaczona na nasz kościół parafialny. Bóg zapłać za Wasze ofiary.

2. Zapraszamy na nabożeństwo adwentowe - o godz. 16.30. Po Mszach św. przed kościołem - coroczna zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

3. Dziś wspomnienie Św. Barbary, patronki górników. Uroczysta Msza św. barbórkowa - o godz. 9.00.

4. Modlitwa w int. naszej Parafii - we wtorek o godz. 19.00 w kościele. Zapraszamy wszystkich.

5. W czwartek obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o godz. 6.45, 8.00, 16.30, 18.00.

6. Tego dnia Dzieci Maryi przeżyją swoje patronalne święto podczas Mszy św. o godz. 16.30; potem spotkanie dzieci i rodziców w salce domu parafialnego.

7. Przypominamy, że gromadzimy żywność i środki czystości, które zostaną rozdzielone wśród potrzebujących Parafian przed Świętami. Serdeczne Bóg zapłać tym, którzy już przynieśli swoje dary.

8. Zachęcamy i serdecznie zapraszamy wszystkich - dzieci, młodzież i dorosłych - do udziału w roratach - w poniedziałek, wtorek i piątek o godz. 6.45, w środę o godz. 17.00.

9. W zakrystii i przed kościołem można nabyć świece Caritas na stół wigilijny - „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Oaza młodzieżowa oferuje kartki świąteczne. Za tydzień KSM zaproponuje ozdoby bożonarodzeniowe,

10. Ksiądz Arcybiskup Wiktor Skworc zaprasza na adwentowe spotkanie nauczycieli akademickich, doktorantów i pracowników administracji Uczelni, które odbędzie się w sobotę 10 grudnia w Wyższym Śląskim Seminarium Duchownym w Katowicach o godz. 16.00.

11. Koncert „Betlejem w Spodku” powraca do Katowic. 29 grudnia o godz. 19.00 spotkamy się na rodzinnym koncercie, aby nie tylko wspólnie kolędować, podzielić się opłatkiem, ale przede wszystkim wziąć udział w wyjątkowym, pełnym świątecznego ciepła wydarzeniu muzycznym. W premierowym programie wystąpią gwiazdy krajowej estrady - TGD oraz soliści: Mietek Szcześniak, Piotr Cugowski, Adam Krylik, Katarzyna Cerekwicka, a także goście z zagranicy: Brian Fentress, Mino Cinelu i Yaron Cherniak. Nie zabraknie oczywiście najpiękniejszych polskich kolęd, w specjalnie na tę okazję przygotowanych aranżacjach. Spotkajmy się razem, aby zaśpiewać Jezusowi, narodzonemu w Betlejem. Bilety w cenie: 40 zł, 50 zł, 60 zł i 80 zł do nabycia od przyszłej niedzieli 11 grudnia w zakrystii a także na portalu internetowym: bilety24.pl.

12. Zachęcamy do złożenia podpisu pod Europejską Inicjatywą Obywatelską „Mama, Tata i Dzieci”. Celem jest zebranie do 10 grudnia miliona podpisów popierających projekt prawa gwarantującego, że w prawie europejskim „małżeństwo” będzie rozumiane jako związek mężczyzny i kobiety i odpowiednio do tego będzie rozumiane pojęcie „rodziny”. Trzeba mieć skończone 18 lat. Potrzebny jest numer pesel. Podpis można złożyć w zakrystii.

13. Polecamy lekturę prasy katolickiej: „Gość Niedzielny”, a w nim m.in.: o podwójnej kradzieży św. Mikołaja z miasta Bari, o 15. letnim komputerowym geniuszu, który być może zostanie ogłoszony patronem informatyków i inne. Proponujemy też jubileuszowy - 100. numer naszego miesięcznika „Królowa Karmelu”, a w nim m.in. wspomnienie pierwszego numeru, który ukazał się 16 lat temu.

14. Wszystkim życzymy radosnego świętowania niedzieli, błogosławionego tygodnia i owocnego przeżywania Adwentu.