Start Ogłoszenia duszpasterskie

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj18
mod_vvisit_counterWczoraj146
mod_vvisit_counterW tym tygodniu693
mod_vvisit_counterW zeszłym tygodniu1571
mod_vvisit_counterW tym miesiącu18
mod_vvisit_counterW zeszłym miesiącu6594
mod_vvisit_counterWszyscy327402

Obecnie na stronie: 3
01.Październik.2014

Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
Drukuj

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE


26 NIEDZIELA ZWYKŁA


28.09.2014

 

1. 28 września obchodzimy 26 niedzielę zwykłą. Kolekta niedzieli jest przeznaczona na nasz kościół parafialny. Bóg zapłać za każdą ofiarę. Nieszpory niedzielne - o godz. 16.30.

2. W poniedziałek odwiedzimy chorych w Jejkowicach, a we wtorek w Zebrzydowicach. Prosimy chętnych zgłosić w zakrystii.

3. Zapraszamy na modlitwę w intencji naszej Parafii oraz II Synodu Archidiecezji Katowickiej - we wtorek o godz. 19.00.

4. W środę rozpoczyna się październik - miesiąc różańcowy. W dni powszednie Różaniec będziemy odmawiać o godz. 17.30, w niedziele o 16.30. Bardzo serdecznie zapraszamy dorosłych, dzieci i młodzież na to nabożeństwo. Maryja wciąż wzywa każdego z nas: „Odmawiajcie Różaniec”. Chciejmy spełnić Jej prośbę. Udział w Różańcu wiąże się z możliwością zyskania odpustu zupełnego, po spełnieniu zwykłych warunków. Zachęcamy grupy parafialne do prowadzenia modlitwy. Dzieciom proponujemy zbieranie obrazków potwierdzających udział w Różańcu. Pierwszego dnia dzieci otrzymają dużą planszę, a każdego następnego dnia obrazek - naklejkę. W tym roku tematem jest rodzina.

5. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Nabożeństwa po rannych Mszach św.

6. Dzieci szkół podstawowych oraz I i II klas gimnazjum zapraszamy do spowiedzi w środę od godz. 15.30, a następnie o 17.00 na Mszę św. szkolną. Liturgię przygotowuje klasa V A z Zebrzydowic.

7. III klasy gimnazjum oraz pozostała młodzież mają swoją Mszę św. w I piątek o godz. 19.00. Młodzież zapraszamy do spowiedzi w piątek o godz. 18.30.

8. Zgodnie z wytycznymi archidiecezjalnymi nasza Parafia prowadzi dwuletni cykl katechez przy Parafii dla przygotowujących się do bierzmowania. Dotyczy to młodzieży zarówno z drugich, jak i trzecich klas gimnazjum.

9. Nauczycieli zachęcamy do pielgrzymowania do Matki Boskiej Piekarskiej w sobotę 4 października - początek o godz. 9.45. Hasło pielgrzymki: „Nauczyciel świadkiem Chrystusa w szkole”.

10. Kolekta przyszłej niedzieli zostanie przeznaczona na nasze Seminarium Duchowne w Katowicach.

11. Kolejne spotkanie chętnych do grupy przygotowującej Światowy Dzień Młodzieży oraz pobyt młodych całego świata w Rybniku - w niedzielę 5 października o godz. 18.00 w kaplicy MB Częstochowskiej przy ul. Pilarczyka 5 w Rybniku. Szczegóły na plakacie.

12. Duszpasterstwo Akademickie w Rybniku zaprasza na warsztaty dla narzeczonych metodą dialogową. Początek 22 października. Spotkania w środy (9 tygodni) od 19.00 do 21.00. W ramach spotkań: nauki przedmałżeńskie, poradnia życia rodzinnego, dzień skupienia dla narzeczonych.

13. Rybnickie Centrum Kultury wraz z Towarzystwem Muzycznym im. Braci Szafranków zapraszają na koncert Filharmonii Rybnickiej pod dyrekcją Krzysztofa Pendereckiego, który odbędzie się 4 października o godzinie 19.30 w bazylice św. Antoniego w Rybniku z okazji 15-lecia reaktywowanej rybnickiej Filharmonii i 50-lecia Teatru Ziemi Rybnickiej.

14. Polecamy prasę katolicką: „Gościa Niedzielnego”, w nim m.in.: obrazek z modlitwą rodziców za dzieci; jest również nowy - październikowy numer „Małego Gościa Niedzielnego”, a w nim obrazek z modlitwą dzieci za rodziców. Polecamy też inne tytuły czasopism religijnych.

15. Życzymy radosnego świętowania niedzieli, wszystkim - dobrego tygodnia.

 
Wykonanie: WGF-SERWIS.