Start Ogłoszenia duszpasterskie

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj22
mod_vvisit_counterWczoraj156
mod_vvisit_counterW tym tygodniu804
mod_vvisit_counterW zeszłym tygodniu1595
mod_vvisit_counterW tym miesiącu4938
mod_vvisit_counterW zeszłym miesiącu7572
mod_vvisit_counterWszyscy311668

Obecnie na stronie: 3
24.Lipiec.2014

Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
Drukuj

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE


ODPUST KU CZCI MB SZKAPLERZNEJ


20.07.2014

 


1. 20 lipca obchodzimy Odpust parafialny ku czci Matki Bożej Szkaplerznej. Serdecznie witamy u nas ks. kanonika Piotra Brząkalika z Katowic, który głosi kazania i odprawi sumę odpustową w int. Parafian o godz. 11.00. Serdecznie pozdrawiamy również wszystkich Parafian i witamy Gości. Kolekta odpustowa jest kolektą świąteczną. Bóg zapłać za każdą ofiarę.

2. Po południu zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego połączone z modlitwą do Matki Bożej Szkaplerznej i przyjęciem do Szkaplerza św. - o godz. 16.00.

3. Młodzież z KSM proponuje śpiewnik pielgrzymkowy w cenie 12 zł. Również za tydzień będzie możliwość nabycia śpiewnika.

4. Msza św. w int. zmarłych Parafian z okazji Odpustu - w poniedziałek o godz. 8.00. Zalecki za zmarłych, których będziemy polecać Bogu podczas tej Mszy św. można składać w zakrystii.

5. Msza św. wakacyjna dla dzieci - w środę o godz. 17.00. Zapraszamy.

6. Można jeszcze zapisać się w zakrystii na nocne czuwanie naszej Parafii w Częstochowie, które będzie z 1 na 2 sierpnia. Wyjazd w piątek 1 sierpnia o godz. 17.00 sprzed kościoła.

7. Msza św. w int. wdów naszej Parafii z ok. wspomnienia Św. Anny - w przyszłą niedzielę 27 lipca - o godz. 6.30.

8. W przyszłą niedzielę poświęcimy pojazdy z okazji wspomnienia Św. Krzysztofa, patrona kierowców. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00, która będzie sprawowana w int. fundatorów figury Św. Krzysztofa z ok. 20. lecia jej poświęcenia. Po niej na placu za probostwem nastąpi poświęcenie pojazdów.

9. Informacje dla pieszych pielgrzymów na Jasną Górę: zbiórka bagaży - niedziela 27.07. - po Mszy św. wieczornej  (w godz. 18.00 - 19.00) na parkingu przy salkach; wyjazd autokarami - poniedziałek 28.07. po Mszy św. porannej sprzed kościoła.

10. Bardzo serdecznie dziękujemy klerykom, paniom oraz młodzieży z KSM za pomoc przy porządkowaniu kościoła i jego obejścia przed niedzielą odpustową. Dzięki również paniom, które przepięknie ustroiły nasz kościół kwiatami. Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do godnego przeżycia naszego święta.

11. Piesza Pielgrzymka Rybnicka wyrusza w środę 30 lipca. Można też dojechać autokarem z Rybnika na Jasną Górę w sobotę 2 sierpnia na Mszę św. o godz. 15.00. Szczegóły - na stronie  pielgrzymka.rybnik.pl oraz na plakacie w gablotce.

12. Polecamy prasę katolicką: „Gościa Niedzielnego”, w nim m.in.: rozmowa z prof. Chazanem. Proponujemy też wakacyjny numer „Królowej Karmelu”.

13. Wszystkim życzymy radosnego świętowania Odpustu i udanego tygodnia.

 
Wykonanie: WGF-SERWIS.