Start Ogłoszenia duszpasterskie

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj28
mod_vvisit_counterWczoraj163
mod_vvisit_counterW tym tygodniu728
mod_vvisit_counterW zeszłym tygodniu1536
mod_vvisit_counterW tym miesiącu4770
mod_vvisit_counterW zeszłym miesiącu6594
mod_vvisit_counterWszyscy332154

Obecnie na stronie: 5
22.Październik.2014

Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
Drukuj

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE


29 NIEDZIELA ZWYKŁA


19.10.2014

 

1. 19 października obchodzimy 29 niedzielę zwykłą. Ta niedziela rozpoczyna obchody Tygodnia Misyjnego. Kolekta niedzieli jest przeznaczona na misje. Bóg zapłać za ofiary na ten cel. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego połączone z różańcem - o godz. 16.00. W całej Polsce odbywa się liczenie udziału wiernych w niedzielnej Mszy św. i Komunii św.

2. Dziś pielgrzymka Służby Zdrowia do katedry w Katowicach; początek o godz. 15.00.

3. Msza św. szkolna - w środę o godz. 17.00. Liturgię przygotuje klasa 4 A z Jejkowic.

4. Liturgiczne wspomnienie Św. Jana Pawła II przypada w środę. W związku z tym KSM zaprasza wszystkich na uroczysty różaniec.

5. Zebranie Parafialnej Rady Duszpasterskiej, jako Zespołu Synodalnego, w środę o godz. 19.00 na probostwie.

6. W przyszłą niedzielę 26 października będziemy świętować 65. Rocznicę Poświęcenia Naszego Kościoła - tzw. Kiermasz. Modlić się chcemy za wszystkich budowniczych naszej świątyni - żywych i zmarłych oraz wszystkich, którzy współcześnie dbają o nasz kościół. Msza św. za Parafian - o godz. 9.30. Zapraszamy na tą Mszę św. poczty sztandarowe, Panie w śląskich strojach, chór i wszystkich Parafian. Kolekta niedzieli będzie przeznaczona na nasze parafialne inwestycje. Dokładna rocznica poświęcenia naszej świątyni przypada w czwartek 23 października.

7. Prosimy o uporządkowanie grobów bliskich zmarłych i sprawdzenie terminu kolejnej opłaty za miejsce na naszym cmentarzu. W zakrystii są przyjmowane zalecki za zmarłych na Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Z tyłu kościoła na stoliku są kartki, które można zabrać i na nich wypisać swoich zmarłych, których będziemy polecać Bogu w naszych modlitwach w kościele.

8. W imieniu kleryków naszego seminarium duchownego dziękujemy wszystkim, którzy złożyli dary dla nich przeznaczone.

9. W dni powszednie Różaniec odmawiamy o godz. 17.30. Serdecznie zachęcamy wszystkich do wspólnej modlitwy.

10. Polecamy prasę katolicką: „Gościa Niedzielnego”, w nim m.in.: o papieżu Pawle VI i jego beatyfikacji. Polecamy też październikowy numer „Królowej Karmelu”. Proponujemy również kalendarz misyjny na rok 2015 w cenie 5 zł.

11. Zachęcamy do obejrzenia filmu pt. „Ziemia Maryi” - 3 listopada o godz. 16.00 i 19.00 w Teatrze Ziemi Rybnickiej. Można zarezerwować bilety; nr tel. na plakacie w gablotce.

12. Duszpasterstwo Akademickie „DAR” w Rybniku zaprasza na rekolekcje, które wygłosi o. Adam Szustak OP. Temat: „Związki zawodowe, czyli o miłości profesjonalnie”. Msze św. z naukami rekolekcyjnymi w kościółku akademickim: w poniedziałek o godz. 20.00, we wtorek i środę o godz. 19.00.

13. Życzymy radosnego świętowania niedzieli, wszystkim - dobrego tygodnia.

 
Wykonanie: WGF-SERWIS.