Start Ogłoszenia duszpasterskie

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj22
mod_vvisit_counterWczoraj255
mod_vvisit_counterW tym tygodniu1340
mod_vvisit_counterW zeszłym tygodniu1488
mod_vvisit_counterW tym miesiącu22
mod_vvisit_counterW zeszłym miesiącu6848
mod_vvisit_counterWszyscy334254

Obecnie na stronie: 3
01.Listopad.2014

Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
Drukuj

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE


UROCZYSTOŚĆ 65. ROCZNICY POŚWIĘCENIA NASZEGO KOŚCIOŁA


26.10.2014

 

1. 26 października obchodzimy 65. Rocznicę Poświęcenia Naszego Kościoła - tzw. Kiermasz. Wspominamy wszystkich budowniczych naszej świątyni - żywych i zmarłych oraz tych, którzy współcześnie dbają o nasz kościół: dobrodziejów, darczyńców, posługujących przy Parafii i wszystkich Parafian. Msza św. za Parafian - o godz. 9.30. Kolekta niedzieli jest przeznaczona na nasze parafialne inwestycje. Bóg zapłać za Waszą troskę o utrzymanie naszej świątyni.

2. Msza św. szkolna - w środę o godz. 17.00 Liturgię przygotuje klasa 4A z Zebrzydowic.

3. Zapraszamy na czuwanie modlitewne w piątek przed Uroczystością Wszystkich Świętych. Początek czuwania - o godz. 19.00. Czuwanie poprowadzi kleryk Mateusz Kozielski wraz z KSM. Będzie to medytacja Ikony Jezusa z Przyjacielem. Zakończenie Apelem Jasnogórskim ok. godz. 21.00. Zapraszamy wszystkich.

4. 1 listopada świętujemy Uroczystość Wszystkich Świętych. Oddajemy cześć tym, którzy cieszą się radością nieba i wstawiają się za nami u Boga. Kolekta jest przeznaczona na nasz kościół parafialny. Bóg zapłać za Wasze ofiary.

5. Nabożeństwo za zmarłych, wspomnienie tych, którzy w tym roku od nas odeszli - o godz. 15.00 w kościele. Potem procesja na cmentarz i modlitwa za naszych zmarłych. Po drodze zatrzymamy się przy kaplicy przedpogrzebowej w domu parafialnym, aby dokonać powtórnego jej poświęcenia, po generalnym remoncie. Zostanie ona poświęcona Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Wszystkich zapraszamy do modlitwy i udziału w procesji.

6. 2 listopada obchodzimy Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych - Dzień Zaduszny. Kościół wspomina i modli się za tych, którzy w czyśćcu pokutują za swoje grzechy. Kolekta niedzieli zostanie przeznaczona dla kościoła katedralnego w Sosnowcu po ostatnim pożarze, w wyniku którego spłonął dach, a zniszczeniu uległy elementy wystroju zabytkowej świątyni, między innymi cenne malowidła ścienne.

7. Zmarłych zalecanych będziemy polecać Bogu podczas nabożeństw różańcowych - od poniedziałku 3.11. do soboty 08.11. - o godz. 17.30. Zalecki za zmarłych można składać w zakrystii.

8. Od południa w sobotę i w niedzielę w kościele oraz od 1 - 8 listopada, nawiedzając cmentarz, możemy zyskać odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące, spełniwszy zwykłe warunki odpustu.

9. Kolekta przyszłej niedzieli zostanie przeznaczona na Stolicę Apostolską.

10. Polecamy prasę katolicką: „Gość Niedzielny”. Za tydzień ukaże się nowy numer „Królowej Karmelu”.

11. Wszystkim życzymy radosnego świętowania Kiermaszu i dobrego tygodnia.

 
Wykonanie: WGF-SERWIS.