OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. 25 marca obchodzimy Niedzielę Palmową Męki Pańskiej. Podczas każdej Mszy św. poświęcimy palmy. Przed Mszą św. o godz. 11.00 gromadzimy się przed grotą NMP z Lourdes, z boku kościoła; tam zostaną poświęcone palmy, będziemy również uczestniczyć w żywej inscenizacji wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy, po czym w procesji udamy się do kościoła. Po Mszach św., przed kościołem zostanie zebrana ofiara na kwiaty do Bożego Grobu. Bóg zapłać za każdą ofiarę. Tradycyjna Droga Krzyżowa ulicami Parafii - o godz. 15.30. Gromadzimy się przed kościołem. Serdecznie zapraszamy wszystkich! Ostatnie w tym roku Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym - o godz. 16.30. Młodzież KSM proponuje ozdobne palmy do poświęcenia. Kolekta jest przeznaczona na nasz kościół parafialny.

2. Chorych odwiedzimy: w poniedziałek w Jejkowicach, we wtorek w Zebrzydowicach. Prosimy chętnych zgłosić w zakrystii.

3. Kancelaria parafialna w Wielkim Tygodniu będzie nieczynna.

4. Msza św. szkolna - w środę o godz. 17.00. Po Mszy św. - droga krzyżowa dla dzieci.

5. Okazja do spowiedzi św.:

* w tygodniu - przed każdą Mszą św.

* w Wielki Czwartek - od godz. 15.30 do 17.45.

* w Wielki Piątek i Sobotę - od godz. 7.00 do 9.00 oraz od 15.30 do 17.45.

6. Zapraszamy wszystkich Parafian do licznego udziału w liturgii Wielkiego Tygodnia:

Wielki Czwartek:

godz. 16.00  - Msza św. dla dzieci;

godz. 18.00  - Msza św. Wieczerzy Pańskiej - pamiątka ustanowienia Eucharystii i Sakramentu Kapłaństwa - Komunia św. pod dwiema postaciami; po liturgii - Gorzkie Żale;

Adoracja w ciemnicy do godz. 22.00.

Wielki Piątek:  

godz.  7.00 - modlitwa brewiarzowa, tzw. „Ciemna Jutrznia”;

godz.  9.00 - Droga Krzyżowa;

godz. 10.00 - Adoracja dzieci;

godz. 17.45 - Nowenna do Miłosierdzia Bożego;

godz. 18.00 - Liturgia Męki Pańskiej oraz adoracja przy Bożym Grobie; po liturgii - Gorzkie Żale;

godz. 22.00 - 24.00 adoracja prowadzona przez młodzież.

Wielka Sobota:

godz. 7.00 - „Ciemna Jutrznia”;

godz. 12.00, 13.00, 14.00, 15.00 i 16.00 - poświęcenie pokarmów;

godz. 19.45 - Nowenna do Bożego Miłosierdzia;

godz. 20.00 - Wigilia Paschalna - Komunia św. pod dwiema postaciami; przynosimy do kościoła świece.

Na radosne świętowanie Zmartwychwstania Pańskiego zapraszamy podczas procesji rezurekcyjnej na koniec Liturgii Wigilii Paschalnej - już w sobotnią noc. Jest ona wyrazem naszej chrześcijańskiej radości.

7. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły - ilościowy i jakościowy. Zachęcamy także do zachowania postu w Wielką Sobotę do Wigilii Paschalnej. Kolekta w Wielki Piątek i Wielką Sobotę będzie przeznaczona na Boży Grób w Jerozolimie i chrześcijan w Ziemi Świętej. Kolekta Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego będzie kolektą świąteczną.

8. Tych, którzy nie mogli uczestniczyć w tegorocznych rekolekcjach informujemy, że można odsłuchać wszystkie kazania, konferencje wygłoszone przez O. Feliksa. Pliki audio są zamieszczone na stronie internetowej naszej Parafii.

9. Polecamy prasę katolicką: „Gość Niedzielny”, w nim m.in.: co to jest Triduum Paschalne i jak je owocnie przeżyć, dodatek: obrazek z wyjątkową modlitwą Św. Ojca Pio. Jest też najnowszy „Mały Gość Niedzielny” w nim kalendarz na Triduum Paschalne

10. Wszystkim życzymy spokojnej niedzieli i owocnego przeżycia Wielkiego Tygodnia.

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd