Start Ogłoszenia duszpasterskie

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj28
mod_vvisit_counterWczoraj189
mod_vvisit_counterW tym tygodniu957
mod_vvisit_counterW zeszłym tygodniu1820
mod_vvisit_counterW tym miesiącu7979
mod_vvisit_counterW zeszłym miesiącu9142
mod_vvisit_counterWszyscy410888

Obecnie na stronie: 3
29.Lipiec.2015

Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
Drukuj

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

17 NIEDZIELA ZWYKŁA


26.07.2015

 

 

1. 26 lipca obchodzimy 17 Niedzielę zwykłą. Zapraszamy na nieszpory niedzielne o godz. 16.30. Kolekta jest przeznaczona na nasz kościół parafialny. Bóg zapłać za każdą ofiarę.

2. Dziś poświęcimy pojazdy z okazji wspomnienia Św. Krzysztofa, patrona kierowców. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00. Po niej na placu za probostwem nastąpi poświęcenie pojazdów.

3. Msza św. wakacyjna dla dzieci - w środę o godz. 17.00. Zapraszamy.

4. 29 lipca w środę wyruszy na Jasną Górę 70. Piesza Rybnicka Pielgrzymka. Msza na rozpoczęcie o godz. 8.00 w Bazylice św. Antoniego. Msza na Jasnej Górze w sobotę 1. sierpnia o 15.00 na Wałach Jasnogórskich. Zapisy w wyznaczonych punktach, a w kancelarii u MB Częstochowskiej w poniedziałek i wtorek od 9.00 do 18.00 Tam też można odebrać rezerwacje noclegów i autokarów. Jest również możliwość jednodniowego wyjazdu autokarem do Częstochowy na wspólną Mszę św. 1. sierpnia. Tych którzy zostają w domu zachęcamy do pielgrzymowania duchowego.

5. Nocne czuwanie naszej Parafii na Jasnej Górze - z czwartku na piątek. Wyjazd w czwartek 30 lipca o godz. 17.00 sprzed kościoła. Przed czuwaniem będzie możliwość zakupu śpiewników w cenie 10 zł oraz pamiątkowych chust z ok. jubileuszu (ofiara dowolna).

6. Msza św. w int. zmarłych mężów, od wdów - w przyszłą niedzielę 2 sierpnia - o godz. 7.00.

7. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna tylko w poniedziałek, czwartek i piątek rano w godz. 7.00 do 8.00.

8. W sobotę rozpoczyna się sierpień - miesiąc trzeźwości i abstynencji. Zachęcamy do zachowania wstrzemięźliwości od napojów alkoholowych. Swoje postanowienie można wpisać do Parafialnej Księgi Trzeźwości wyłożonej przy bocznym ołtarzu.

9. W niedzielę 2 sierpnia przypada Odpust Porcjunkuli. Można zyskać odpust zupełny nawiedzając kościół parafialny, odmówiwszy Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo oraz spełniając zwykłe warunki odpustu.

10. W przyszłą niedzielę kolekta zostanie przeznaczona na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego.

11. Kobiety i dziewczęta zachęcamy do pielgrzymowania do Matki Boskiej Piekarskiej w niedzielę 16 sierpnia. Zapisy na pielgrzymkę autokarową - w zakrystii. Koszt - 20 zł, wyjazd sprzed kościoła o godz. 6.30.

12. W dniach 3-4 sierpnia parafia św. Teresy w Chwałowicach organizuje dwudniową autokarową pielgrzymkę do sanktuarium w Licheniu, do św. Józefa w Kaliszu oraz do miejsca narodzin św. Faustyny. Cena 120 zł. Zapisy w zakrystii i w kancelarii w Chwałowicach.

13. Polecamy prasę katolicką: „Gościa Niedzielnego”.

14. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

 
Wykonanie: WGF-SERWIS.