Start Ogłoszenia duszpasterskie

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj74
mod_vvisit_counterWczoraj279
mod_vvisit_counterW tym tygodniu1686
mod_vvisit_counterW zeszłym tygodniu2339
mod_vvisit_counterW tym miesiącu639
mod_vvisit_counterW zeszłym miesiącu11197
mod_vvisit_counterWszyscy423416

Obecnie na stronie: 5
03.Wrzesień.2015

Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
Drukuj

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

22 NIEDZIELA ZWYKŁA


30.08.2015

 

1. 30 sierpnia obchodzimy 22 niedzielę zwykłą. Zapraszamy na Nieszpory niedzielne o godz. 16.30. Kolekta jest przeznaczona na archidiecezję. Bóg zapłać za każdą ofiarę.

Msza św. w int. Piłkarzy, Zarządu, Kibiców, Sympatyków KS Jedność Jejkowice, z ok. rozpoczęcia nowego sezonu piłkarskiego - dziś o godz. 11.00.

Msza św. dożynkowa - dziękczynna za tegoroczne zbiory - dziś o godz. 12.15.

2. W naszej wspólnocie parafialnej serdecznie witamy nowego wikarego Ks. Mirosława Banasia. Życzymy nowemu duszpasterzowi darów Ducha Św., obfitości Bożych łask, opieki Matki Bożej Szkaplerznej w służbie Bogu i ludziom oraz życzliwości wiernych.

3. Powakacyjna spowiedź dzieci SP i młodzieży Gimnazjum - w poniedziałek o godz. 15.30.

4. Msza św. z ok. rozpoczęcia roku szkolnego dla przedszkolaków, dzieci SP i młodzieży Gimnazjum - we wtorek o godz. 8.00. Rozpoczynającym naukę w szkole podstawowej poświęcimy tornistry i przybory szkolne.

5. Odwiedziny chorych: w poniedziałek od godz. 7.30 w Jejkowicach, we wtorek od godz. 9.00 w Zebrzydowicach. Prosimy chętnych zgłosić w zakrystii.

6. Msza św. szkolna dla dzieci, młodzieży i ich najbliższych - w środę o godz. 17.00.

7. W tym tygodniu przypadają: I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Nabożeństwa - po Mszach św. porannych. Msza św. w int. grup parafialnych z ok. nowego roku działalności i formacji - w piątek o godz. 19.00. Zapraszamy też kandydatów do Bierzmowania z klas III Gimnazjum oraz pozostałą młodzież. Okazja do spowiedzi - od godz. 18.45.

8. Uroczystość odpustową ku czci Św. Piusa X będziemy przeżywać w przyszłą niedzielę 6 września. Serdecznie zapraszamy do udziału w uroczystej sumie odpustowej o godz. 11.00. Sumie będzie przewodniczył oraz kazania wygłosi O. Gilbert Ciomperlik OFM. Zapraszamy dzieci komunijne, panie w śląskich strojach, poczty sztandarowe, chór, strażaków niosących baldachim i wszystkich Parafian. Niech dzieci pierwszo i wczesno komunijne przyjdą na Mszę św. o godz. 11.00 w strojach komunijnych, a dziewczynki przyniosą ze sobą kwiaty do sypania. Kolekta odpustu - świąteczna - zostanie przeznaczona na cele naszej Parafii.

9. W niedzielę odpustową zapraszamy również na uroczyste nieszpory o godz. 16.30. Po nieszporach będzie możliwość uczczenia relikwii Św. papieża Piusa X.

10. Ministranci gromadzą się na zbiórce w sobotę 5 września o godz. 8.00. Zapraszamy też chłopców, którzy chcą się zapisać do grupy ministrantów. Dzieci Maryi będą mieć swoje pierwsze spotkanie w sobotę 5 września o godz. 9.00.

11. W poniedziałek wieczorem kancelaria parafialna będzie nieczynna.

12. Zachęcamy do udziału w rekolekcjach zamkniętych w naszych domach rekolekcyjnych w Brennej, Panewnikach i Kokoszycach.

13. Dzień Wspólnoty Ruchu Światło - Życie - w przyszłą niedzielę o godz. 14.00 w katowickiej katedrze.

14. Dzień Skupienia dla narzeczonych - w niedzielę 6 września o godz. 13.30 w kościele MB Bolesnej w Rybniku.

15. Polecamy prasę katolicką: „Gościa Niedzielnego”, w nim m.in.: dołączona płyta z nagraniem książki Tomasza à Kempis „O naśladowaniu Chrystusa”. Polecamy też nowy numer „Małego Gościa Niedzielnego” z dołączonym audiobookiem „Szatan z siódmej klasy”. Za tydzień ukaże się nowy numer „Królowej Karmelu”.

16. Wszystkim życzymy radosnego świętowania niedzieli i dobrego tygodnia.

 
Wykonanie: WGF-SERWIS.