Start Ogłoszenia duszpasterskie

Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

05.07.2015

1. 5 lipca obchodzimy 14 Niedzielę zwykłą. Kolekta niedzieli jest przeznaczona na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach. Nieszpory niedzielne o godz. 16.30.

2. Od wtorku rozpoczynamy nowennę do Matki Boskiej Szkaplerznej przed naszym Odpustem. Będziemy ją odprawiali po wieczornej Mszy św., jedynie we wtorek po Mszy św. o godz. 7.00, a w czwartek po Mszy św. o godz. 6.30. Zapraszamy wszystkich Parafian, a szczególnie noszących i pragnących przyjąć Szkaplerz św. Chcemy w ten sposób dobrze przygotować się do Uroczystości MB z Góry Karmel, która przypada 16 lipca. Zewnętrzną uroczystość odpustową będziemy przeżywać w niedzielę 19 lipca.

3. Msza św. wakacyjna dla dzieci - w środę o godz. 17.00.

4. Wszystkich pragnących przyjąć szkaplerz prosimy o zabranie formularza zgłoszenia (ze stolika z tyłu kościoła), wpisanie swoich danych i oddanie w zakrystii. Uroczyste przyjęcie nastąpi w niedzielę odpustową podczas nieszporów o godz. 16.00.

5. Parafialna piesza pielgrzymka Szlakiem Orlich Gniazd na Jasną Górę odbędzie się w dniach 27-31 lipca. Zapisy - do 19 lipca. Zainteresowanych zapraszamy do zakrystii. Zachęcamy też do udziału w nocnym czuwaniu w Częstochowie, które będzie z 30 na 31 lipca (z czwartku na piątek). Zapisy na autobusy - od dziś w zakrystii. Koszt przejazdu - 26 zł.

6. Polecamy prasę katolicką: „Gość Niedzielny”, w nim m.in.: na jakie niegodziwe praktyki pozwala uchwalona ustawa o in vitro oraz dołączony obrazek ze św. Franciszkiem z Asyżu. Jest również wakacyjny numer „Małego Gościa Niedzielnego” oraz czerwcowy numer „Królowej Karmelu”.

7. Wszystkim życzymy radosnej niedzieli i dobrego tygodnia; wyjeżdzającym na wakacje - udanego wypoczynku i bezpiecznego powrotu do domu.

Wykonanie: WGF-SERWIS.