Start Ogłoszenia duszpasterskie

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj75
mod_vvisit_counterWczoraj479
mod_vvisit_counterW tym tygodniu554
mod_vvisit_counterW zeszłym tygodniu1775
mod_vvisit_counterW tym miesiącu5701
mod_vvisit_counterW zeszłym miesiącu8231
mod_vvisit_counterWszyscy348164

Obecnie na stronie: 5
22.Grudzień.2014

Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
Drukuj

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

IV NIEDZIELA ADWENTU


21.12.2014

 

 

1. 21 grudnia obchodzimy IV Niedzielę Adwentu. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. Kolekta jest przeznaczona na nasze parafialne inwestycje. Bóg zapłać za Wasze ofiary.

2. Zapraszamy wszystkich na ostatnie w tym roku Roraty - w poniedziałek i wtorek o godz. 6.45.

3. Odwiedziny chorych: w poniedziałek w Jejkowicach, we wtorek w Zebrzydowicach; początek po godz. 8.00. Chętnych prosimy zgłosić w zakrystii.

4. W środę przypada Wigilia Bożego Narodzenia; w tym dniu zachęcamy wiernych do zachowania tradycyjnego postu jakościowego - ofiarujmy go w intencji świętości naszych rodzin. O godz. 8.00 zapraszamy wszystkich na Mszę św. sprawowaną w intencji zmarłych Parafian od ostatniej Wigilii (Msza św. w intencji zmarłych w całym mijającym roku zostanie odprawiona również w ostatnim dniu starego roku). W Wigilię będzie też Msza św. o godz. 6.30.

5. Do spowiedzi zapraszamy młodzież i dorosłych:

* w poniedziałek i wtorek od godz. 6.30 do 8.00 oraz od 16.00 do 18.00;

* w Wigilię od godz. 6.30 do 9.00 oraz od 15.00 do 16.30.

6. W Wigilię o północy zapraszamy na Pasterkę sprawowaną w intencji wszystkich Parafian. Zapraszamy poczty sztandarowe, panie w śląskich strojach, chór „Harmonia” i wszystkich Parafian. Pół godziny przed Pasterką, młodzież zaprasza na nabożeństwo czuwania. Po Pasterce zapraszamy na krótkie kolędowanie z gitarą przy żłóbku Pana Jezusa. Kolekta Pasterki będzie przeznaczona na Fundusz Obrony Życia.

7. W czwartek - Uroczystość Narodzenia Pańskiego; wypada Msza św. o godz. 6.30. Zapraszamy na nieszpory kolędowe o godz. 16.30.

8. 26 grudnia obchodzimy Święto Św. Szczepana, pierwszego męczennika. Zapraszamy na nieszpory kolędowe o godz. 16.30. Kolekta tradycyjnie zostanie przeznaczona na Wydział Teologiczny UŚ. W tym dniu nie obowiązuje post piątkowy (na podstawie dyspensy biskupów diecezjalnych).

9. W sobotę - Święto Św. Jana Apostoła i Ewangelisty; podczas każdej Mszy św. poświęcimy wino.

10. Święto Św. Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa obchodzimy w niedzielę 28 grudnia. Módlmy się w tym dniu o świętość naszych rodzin. Wspominamy tego dnia również Św. Młodzianków. Zapraszamy wszystkie dzieci na Mszę św. w ich intencji o godz. 11.00, po której udzielimy im specjalnego błogosławieństwa.

11. Serdeczne Bóg zapłać składamy wszystkim, którzy przynieśli dary dla potrzebujących naszej Parafii. Za ten odruch serca i wyraz miłości bliźniego w ich imieniu - gorąco dziękujemy. Bóg zapłać również tym, którzy przepakowali dary i rozwieźli je do adresatów. Dziękujemy też ofiarodawcom pięknych choinek do naszego kościoła oraz pracującym przy budowie stajenki, dekoracji naszej świątyni i sprzątającym kościół. Bóg zapłać wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do godnego przeżycia przez nas tych świętych dni.

12. Polecamy prasę katolicką: świąteczny, podwójny „Gość Niedzielny” w cenie 8 zł, w nim m.in. dodatek z modlitwą przy wigilijnym stole. Jest też styczniowy „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci, w nim dołączone prawdziwe gęsie pióro do pisania własnej księgi życia. Proponujemy też grudniowy numer „Królowej Karmelu”. Są jeszcze świece Caritasu; niech u nikogo na stole wigilijnym nie zabraknie tego symbolu naszej solidarności z najuboższymi. Do nabycia jest również tradycyjny śląski kalendarz książkowy „Z tej ziemi” w cenie 25 zł.

13. Wszystkim życzymy radosnego świętowania niedzieli i błogosławionego czasu Bożego Narodzenia.

 
Wykonanie: WGF-SERWIS.