Start Ogłoszenia duszpasterskie

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj36
mod_vvisit_counterWczoraj252
mod_vvisit_counterW tym tygodniu631
mod_vvisit_counterW zeszłym tygodniu1634
mod_vvisit_counterW tym miesiącu6514
mod_vvisit_counterW zeszłym miesiącu8263
mod_vvisit_counterWszyscy382302

Obecnie na stronie: 2
21.Kwiecień.2015

Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
Drukuj

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

III NIEDZIELA WIELKANOCNA


19.04.2015.2015

 

 

1. 19 kwietnia przeżywamy 3 Niedzielę Wielkanocną. Jest ona obchodzona jako Niedziela Biblijna, która rozpoczyna ogólnopolski Tydzień Biblijny. Zachęcamy do codziennej lektury Pisma św. Nieszpory niedzielne o godz. 16.30. Kolekta dnia jest przeznaczona na nasze parafialne inwestycje - wykonanie kolejnych elementów wystroju naszego kościoła. Bóg zapłać za każdą ofiarę.

2. Modlitwa w int. naszej Parafii i II Synodu Archidiecezji - we wtorek o godz. 19.00.

3. Dzieci szkół podstawowych, młodzież gimnazjum, ich rodziców i bliskich zapraszamy na Mszę św. szkolną - w środę o godz. 17.00. Specjalny udział w liturgii - klasa 6A z Zebrzydowic.

4. Święto Św. Marka Ewangelisty przypada w sobotę. Modlitwa o urodzaje i błogosławieństwo w pracy - po Mszy św. o godz. 6.30 przy krzyżu misyjnym.

5. Za tydzień Niedziela Dobrego Pasterza - Światowy Dzień Modlitw o Powołania.

6. Zapraszamy do udziału w parafialnej pielgrzymce autokarowej na czeskie Morawy. Termin: 6 czerwca, koszt - 180 zł. Szczegółowy program - w gablotce. Zachęcamy do pielgrzymowania.

7. Informujemy, że Uroczystość NMP Królowej Polski będzie w tym roku obchodzona w sobotę 2 maja. W tym dniu - obowiązuje niedzielny układ Mszy św. W związku z tym, że wcześniej planowano obchód tej uroczystości na poniedziałek 4 maja, co zostało zmienione, informujemy, że niektóre intencje mszalne zostaną przeniesione z poniedziałku na sobotę. Dokładny - właściwy układ Mszy św. i ich intencji będzie umieszczony w nowym biuletynie za tydzień.

8. Rybnicki Wieczór Chwały - w poniedziałek od godz. 19.00 w rybnickiej bazylice.

9. W zawiązku z zapytaniami wiernych, udających się w dniu 10 maja br. pociągiem specjalnym na pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej w Lourdes, informujemy o możliwości udziału w wyborach prezydenckich drogą korespondencyjną lub przez pełnomocnika. Szczegółowe informacje o alternatywnych sposobach udziału w wyborach prezydenckich wywieszone są w gablotce.

10. Polecamy prasę katolicką: „Gościa Niedzielnego”, w nim m.in.: o mało znanym Bogu - Trzeciej Osobie Trójcy Św. Jest też najnowszy „Mały Gość Niedzielny”, w nim plakat MB z Guadalupe. Polecamy też całkiem nową gazetę przeznaczoną dla kobiet nowoczesnych, ceniących wartości - „MeLady”.

11. Wszystkim życzymy radosnego świętowania niedzieli i dobrego tygodnia.

 
Wykonanie: WGF-SERWIS.