Start Ogłoszenia duszpasterskie

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj218
mod_vvisit_counterWczoraj525
mod_vvisit_counterW tym tygodniu743
mod_vvisit_counterW zeszłym tygodniu2385
mod_vvisit_counterW tym miesiącu10238
mod_vvisit_counterW zeszłym miesiącu9757
mod_vvisit_counterWszyscy452064

Obecnie na stronie: 1
30.Listopad.2015

Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
Drukuj

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

.

1 NIEDZIELA ADWENTU 29.11.20151. 29 listopada świętujemy 1 Niedzielę Adwentu. Rozpoczyna się okres radosnego oczekiwania na przyjście Pana. To również początek nowego roku liturgicznego. I Niedziela Adwentu jest Niedzielą Trzeźwości. Postanowienie abstynencji można wpisać do Parafialnej Księgi Trzeźwości wyłożonej przy bocznym ołtarzu. Zapraszamy na nabożeństwo adwentowe - przebłagalne za grzechy pijaństwa - o godz. 16.30. Kolekta jest przeznaczona na nasz kościół parafialny.

2. Rozpoczynamy odwiedziny duszpasterskie - kolędę. Plan jest wywieszony w gablotce oraz na stronie internetowej Parafii.

3. Zachęcamy i serdecznie zapraszamy wszystkich - dzieci, młodzież i dorosłych - do udziału w roratach - od poniedziałku do piątku o godz. 6.45, poza środą (godz. 17.00).

4.Msza św. barbórkowa w intencji górników, emerytów i rencistów górniczych oraz ich rodzin - w piątek - 4 grudnia o godz. 9.00. Ksiądz Arcybiskup Wiktor Skworc udziela na ten dzień, wiernym Archidiecezji Katowickiej dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

5. W tym tygodniu przypadają: I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Dzieci i młodzież będą miały swoją spowiedź przed Świętami. Odwiedziny chorych - również przed Świętami. Dokładny termin podamy później. Nie będzie też Mszy św. młodzieżowej - wszystkich zapraszamy do udziału w roratach.

6. W przyszłą niedzielę przed kościołem - zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

7. W zakrystii można nabyć świece Caritas na stół wigilijny - „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Duże świece kosztują 12 zł, a małe 5 zł. Można złożyć wyższą ofiarę dla dzieci objętych pomocą Caritas. Niech w żadnej rodzinie nie braknie takiej świecy, która symbolizuje naszą solidarność z najuboższymi.

8. KSM proponuje wieńce i ozdoby adwentowe - do nabycia przed kościołem.

9. Od poniedziałku będziemy zbierać żywność i środki czystości, które zostaną rozdzielone wśród potrzebujących przed Świętami. Podzielmy się, jak co roku, z tymi którzy mają mniej niż my - to wyraz naszej miłości bliźniego i życzliwości. Można je składać przy bocznym ołtarzu.

10. Z radością informujemy, że nasz Pan organista Jacek Musioł został uhonorowany przez Ks. Apb. Wiktora Skworca medalem „Pro Christi Regno” za zasługi dla Archidiecezji Katowickiej, z ok. 90. lecia jej istnienia. Pan Jacek odebrał nagrodę w minioną niedzielę w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach.

11. Zapraszamy na „Betlejem w Spodku” - 29 grudnia 2015 r. o godz. 19.00 do katowickiego Spodka. To koncert połączony z rodzinnym kolędowaniem. Wystąpią gwiazdy estrady: Natalia Kukulska, Natalia Niemen, Kuba Badach, Mietek Szcześniak i Piotr Cugowski wraz z chórem TGD i dzieciakami. Bilety w cenie 45, 65 lub 85 zł można zakupić w zakrystii.

12. Informujemy, że zmienione zostały terminy niektórych Mszy św. 30. dniowych po śmierci zmarłych w listopadzie. Nowe terminy:

Za + Leokadię Konsek – poniedziałek 07.12.2015 o godz. 6.45

Za + Teresę Owczorz – piątek 11.12.2015 o godz. 6.45

Za + Halinę Juraszczyk – wtorek 15.12.2015 o godz. 6.45

Za + Zofię Jarząbek – czwartek 17.12.2015 o godz. 6.45

Za + Dorotę Majer – środa 23.12.2015 o godz. 6.45

Za + Krystynę Sobeczko – piątek 25.12.2015 o godz. 17.00

13. Polecamy prasę katolicką: „Gość Niedzielny”; w nim m.in.: duchowa pielgrzymka, adwentowe rozważania inspirowane czterema bazylikami Rzymu, w jaki sposób uczeni potrafią przepowiedzieć przyszłość i inne. Proponujemy też najnowszy numer „MeLady” w cenie 5 zł. Jest też jeszcze listopadowy numer „Królowej Karmelu” oraz „Mały Gość Niedzielny” z płytą.

14. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

 
Wykonanie: WGF-SERWIS.