OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

19.03.2017 R.

 

 1. 19 marca obchodzimy 3 Niedzielę Wielkiego Postu. Kolekta niedzieli - specjalna - jest przeznaczona na nasze parafialne inwestycje. Bóg zapłać za każdą ofiarę.
 1. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego - o godz. 16.00; potem Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym - o godz. 16.30.
 1. Nasze życie jest warte, o tyle, o ile jest zakotwiczeniem w Bogu. Poświęć Bogu czas. Przyjdź na modlitwę do kościoła we wtorek o godz. 19.00.
 1. Msza św. szkolna - w środę o godz. 17.00; liturgię przygotuje klasa 2A Gimnazjum. Po Mszy św. - Droga Krzyżowa dla dzieci. Po niej - ostatnie spotkanie formacyjne rodziców dzieci wczesnokomunijnych oraz klas II i III. Na spotkanie prosimy przynieść Skarbiec do poświęcenia. Obecność obowiązkowa.
 1. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na kolejną katechezę dla dorosłych do salek parafialnych w czwartek o godz. 19.00. Temat spotkania: „Współczesne duchowe zagrożenia wiary”.
 1. Droga Krzyżowa dla wszystkich - w piątek o godz. 17.30. Zalecki za zmarłych na czas Wielkiego Postu można składać w zakrystii.
 1. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego przypada w sobotę. Msze św. o godz.: 6.30, 8.00, 16.30, 18.00 (ta Msza św. jest z IV Niedzieli Wielkiego Postu).
 1. Ostatnia - czwarta nauka przedmałżeńska - w sobotę o godz. 19.00 w salce.
 1. W przyszłą niedzielę będziemy przezywać Niedzielę Budzenia Powołań. Będziemy wspólnie wołać, by dobry Bóg wyprawił robotników na swoje żniwo, zwłaszcza z naszej Parafii. Kolekta przyszłej niedzieli zostanie przeznaczona na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach.
 1. Ponawiamy nasze zaproszenia: na film „La La Land” do Teatru Ziemi Rybnickiej 27 marca, godz. 13.00 (zapisy tylko do poniedziałku) oraz na pielgrzymkę „Sanktuaria Polski” w dniach 21-23 kwietnia (zapisy do piątku).
 1. Polecamy prasę katolicką: „Gość Niedzielny”; w nim m.in.: formularz podpisów w sprawie obrony rodziny, o pomocy ofiarom wojny w Syrii i inne. Jest też „Mały Gość Niedzielny, w nim: skarbonka na jałmużnę wielkopostną, jak dziś żyją dzieci w Aleppo i inne. Do nabycia są też tradycyjne Paschaliki - świece na stół wielkanocny. Cena: 6 zł. Dochód jest przeznaczony na Caritas.
 1. Życzymy wszystkim dobrej niedzieli i owocnego przeżywania Wielkiego Postu
DMC Firewall is a Joomla Security extension!