Start Ogłoszenia duszpasterskie

SiteGround web hosting Joomla Templates

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

24.05.2015

1. 24 maja obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Zapraszamy na koncert chóru „Harmonia” z ok. Dnia Matki, połączony z nabożeństwem majowym - o godz. 16.00. Kolekta jest przeznaczona na nasz kościół. Bóg zapłać za każdą ofiarę.

2. Święto NMP Matki Kościoła przypada w poniedziałek. Jest to również Misyjny Dzień Chorych. Msze św. o godz.: 6.30, 8.00, 16.30, 18.00.

3. Od poniedziałku rozpoczyna się Okres Zwykły roku liturgicznego.

4. W poniedziałek kancelaria parafialna będzie nieczynna.

5. Zapraszamy na nabożeństwa majowe: w tygodniu, codziennie o godz. 17.30. To już ostatni tydzień maja. Okażmy Maryi swą miłość i powierzmy Jej swe życie.

6. Msza św. w intencji naszych Matek z ok. Dnia Matki - we wtorek o godz. 18.00. Będziemy prosić o Boże błogosławieństwo dla żyjących, a dla zmarłych - o wieczne szczęście.

7. Dzieci szkół podstawowych, młodzież gimnazjum, ich rodziców zapraszamy na Mszę św. szkolną - w środę o godz. 17.00. Specjalny udział w liturgii - klasa 1A Gimnazjum.

8. Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana obchodzimy w czwartek.

9. W przyszłą niedzielę będziemy świętować Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

10. W niedzielę 31 maja przypada pielgrzymka mężów i młodzieńców do Piekar Śląskich. Z naszej Parafii wyruszy pielgrzymka autokarowa. Zainteresowanych prosimy o zapisanie się w zakrystii i odebranie biletu. Koszt wyjazdu - 20 zł.

11. Polecamy prasę katolicką: „Gość Niedzielny”, w nim m.in.: obrazek z modlitwą do Św. Rity, czy Polska powinna przyjmować imigrantów z Afryki, jak wymodlić dobrego męża, dobrą żonę i inne. Jest też nowy numer „Małego Gościa Niedzielnego”, w nim: wyjątkowa dekoracja do okna na Boże Ciało.

12. Wszystkim życzymy radosnego świętowania niedzieli i dobrego tygodnia.

Wykonanie: WGF-SERWIS.