Start Ogłoszenia duszpasterskie

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj221
mod_vvisit_counterWczoraj184
mod_vvisit_counterW tym tygodniu1327
mod_vvisit_counterW zeszłym tygodniu1722
mod_vvisit_counterW tym miesiącu1327
mod_vvisit_counterW zeszłym miesiącu6956
mod_vvisit_counterWszyscy368852

Obecnie na stronie: 4
06.Marzec.2015

Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
Drukuj

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU


01.03.2015

 

 

1. 1 marca obchodzimy 2 Niedzielę Wielkiego Postu. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym - o godz. 16.30. Kolekta niedzieli jest jałmużną postną. Przed kościołem po każdej Mszy św. - zbiórka na Fundusz Misyjny „Ad Gentes”, który wspiera finansowo projekty ewangelizacyjne, edukacyjne i medyczne, przedstawiane przez misjonarzy z Polski.

2. Odwiedziny chorych: w poniedziałek w Jejkowicach, we wtorek w Zebrzydowicach. Chętnych prosimy zgłosić w zakrystii.

3. Modlitwa w intencji naszej Parafii i II Synodu Archidiecezji Katowickiej - we wtorek o godz. 19.00 w kościele.

4. Msza św. szkolna - w środę o godz. 17.00, po niej Droga Krzyżowa dla dzieci. Liturgię przygotowuje klasa 1C Gimnazjum.

5. W tym tygodniu przypadają: I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Serdecznie zapraszamy do korzystania ze spowiedzi przez cały tydzień przed Mszami św. Nabożeństwa tych dni - po rannej Mszy św.

6. Dzieci SP i młodzież Gimnazjum będą mieli swoją spowiedź w ramach rekolekcji szkolnych.

7. III klasy Gimnazjum oraz pozostała młodzież naszej Parafii ma swoją Mszę św. w I piątek o godz. 19.00. Młodzież zapraszamy do Sakramentu Pokuty i Pojednania w piątek o godz. 18.30.

8. Droga Krzyżowa dla wszystkich - w piątek o godz. 17.30. Serdecznie zachęcamy do udziału w tym nabożeństwie. Zalecki za zmarłych na czas Wielkiego Postu można składać w zakrystii.

9. Chorych, niepełnosprawnych, ich rodziny, a także chętnych diecezjan zapraszamy do udziału w archidiecezjalnej pielgrzymce do Lourdes w dniach 10-16 maja br. Informacje i zapisy: Duszpasterstwo Pielgrzymkowe www.pielgrzymki.katowice.pl.

10. Rekolekcje Wielkopostne dla studentów odbędą się w Kościółku Akademickim w Rybniku w dniach 8-11 marca: niedziela godz. 11.00 i 20.00, pon. - śr. godz. 19.00. Temat: „Wypłyń na głębię” podejmie Ks. prof. dr hab. Andrzej Muszala.

11. Polecamy prasę katolicką: „Gość Niedzielny”, w nim m.in.: dlaczego Kościół nie może udzielać Komunii osobom rozwiedzionym żyjącym w powtórnym związku. Jest również marcowy numer „Małego Gościa Niedzielnego”. Proponujemy też najnowszy - marcowy numer „Królowej Karmelu”. W zakrystii do nabycia są również świece na stół wielkanocny - Paschaliki w cenie 6 zł.

12. Wszystkim życzymy spokojnej niedzieli i dobrego tygodnia.

 
Wykonanie: WGF-SERWIS.