OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. 27 maja obchodzimy Uroczystość Najświętszej Trójcy. Kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Kolekta jest przeznaczona na nasz kościół parafialny. Bóg zapłać za każdą ofiarę.
  2. Msza św. w int. Matek naszej Parafii z ok. Dnia Matki - dziś o godz. 9.00.
  3. Dziś przypada pielgrzymka mężów i młodzieńców do Piekar Śląskich. Wyjazd autokarowy naszych pielgrzymów o godz. 6.30 z parkingu przy ul. Wiatracznej.
  4. Nabożeństwo majowe - dziś o godz. 16.30.
  5. Odwiedziny chorych: w poniedziałek w Jejkowicach, we wtorek w Zebrzydowicach. Chorych prosimy zgłosić w zakrystii.
  6. Dzieci i młodzież zapraszamy na Mszę św. szkolną - w środę o godz. 17.00.
  7. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Msza św. młodzieżowa - w piątek o godz. 19.00. Nabożeństwo wynagradzające NSPJ i NSNMP (różaniec i medytacja) - w sobotę po Mszy św. porannej. Spowiedź dzieci i młodzieży odbędzie się przed wakacjami.
  8. Oaza młodzieżowa organizuje dziś i w przyszłą niedzielę kiermasz książek i gadżetów religijnych. Serdecznie zapraszamy do stoiska przed kościołem.
  9. Uroczystość Bożego Ciała przypada w czwartek 31 maja. Msze św. o godz.: 7.00, 8.30, 11.00, 14.00 i 17.00. Procesja będzie wiodła ulicami Jejkowic. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 8.30, która zostanie odprawiona na placu przy ul. Mostowej. Trasa będzie wiodła następującymi ulicami: Mostową, Poprzeczną, Dworcową, Główną do kościoła. Bardzo prosimy wszystkich mieszkających w okolicy miejsc ołtarzy oraz wzdłuż trasy, o pomoc w budowaniu ołtarzy i piękne udekorowanie trasy oraz swoich domów. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów, dzieci Wczesno i I - komunijne w strojach liturgicznych, Panie w śląskich strojach, poczty sztandarowe, strażaków do baldachimu. Was kochani Parafianie prosimy - wyjdźmy wszyscy naprzeciw naszemu Panu i Zbawcy. Gorąco wszystkich zapraszamy.
  10. W Oktawie Bożego Ciała zapraszamy na procesje teoforyczne z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła po Mszach św. wieczornych. Zapraszamy zwłaszcza dzieci komunijne i inne do sypania kwiatków.
  11. Do końca maja trwa akcja „Pieluszka dla Maluszka”. Pampersy i chusteczki nawilżane można jeszcze składać w zakrystii.
  12. Za tydzień w niedzielę - Archidiecezjalna Pielgrzymka Niewidomych do Piekar Śl.
  13. Ks. wikary w lipcu udaje się na urlop. Można mu przekazać intencje mszalne do odprawienia podczas wakacji poza naszą Parafią.
  14. Polecamy prasę katolicką: „Gość Niedzielny”, w nim m.in.: o Eucharystii, o relacji między sprawiedliwością i miłością, czy Polacy mogą się czuć bezpiecznie i inne.
  15. Wszystkim życzymy radosnego świętowania uroczystości i błogosławionego tygodnia.
DMC Firewall is a Joomla Security extension!