Start Ogłoszenia duszpasterskie

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj241
mod_vvisit_counterWczoraj612
mod_vvisit_counterW tym tygodniu853
mod_vvisit_counterW zeszłym tygodniu1792
mod_vvisit_counterW tym miesiącu6268
mod_vvisit_counterW zeszłym miesiącu6848
mod_vvisit_counterWszyscy340500

Obecnie na stronie: 8
24.Listopad.2014

Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
Drukuj

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA

KRÓLA WSZECHŚWIATA


23.11.2014

 

 

1. 23. listopada obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Odmawiając pobożnie Akt poświęcenia rodziny ludzkiej Chrystusowi Królowi i spełniając zwykłe warunki odpustu, można dziś zyskać odpust zupełny.

Kolekta niedzieli jest przeznaczona na potrzeby archidiecezji.

2. Msza św. szkolna w środę o godz. 17.00; liturgię przygotowuje klasa 5 B z Zebrzydowic.

3. KSM zaprasza na modlitewne czuwanie z Bł. Karoliną Kózkówną, przy wystawionym Najświętszym Sakramencie - w piątek o godz. 17.15.

4. KSM zaprasza na Apel Jasnogórski - w piątek o godz. 20.30 do kościoła.

5. W I Niedzielę Adwentu – 30. listopada - rozpoczyna się nowy rok liturgiczny, a u nas również odwiedziny duszpasterskie - kolęda. Pierwsza na ul. Poprzecznej 23-5b. Początek - o godz. 13.00. Plan pozostałych kolęd jest umieszczony na stronie internetowej naszej Parafii i w gablotkach. Przyszła niedziela to również Niedziela Trzeźwości. Już dziś zachęcamy do podjęcia abstynencji od napojów alkoholowych, przynajmniej na czas Adwentu i wpisanie swojej decyzji do Parafialnej Księgi Trzeźwości. Zachęcamy też do przygotowania symboli adwentowych: wieńca, kalendarza, lampionu.

6. Opłatki na stół wigilijny - do nabycia u Sióstr na stoisku w przedsionku kościoła. Tam też lampiony adwentowe na Roraty; dochód - na cele misyjne. KSM proponuje wieńce adwentowe; dochód - na działalność statutową młodzieży tej grupy.

7. Proponujemy tradycyjne świece „Caritasu” na stół wigilijny w cenie: duże - 12 zł, małe - 5 zł. Dochód jest przeznaczony na cele charytatywne. Zapraszamy do zakrystii. Niech w żadnej rodzinie nie braknie takiej świecy, która symbolizuje naszą solidarność z najuboższymi.

8. Już dziś zachęcamy wszystkich do udziału w Roratach, które rozpoczynamy 1 grudnia. Temat tegorocznych rorat: „Bóg sam wystarczy”. Dzieci będą, jak co roku, zbierały naklejki, tym razem związane z fascynującą podróżą po szesnastowiecznej Hiszpanii ze Św. Teresą z Avila.

9. Polecamy prasę katolicką: „Gość Niedzielny”, w nim m.in. dołączony kalendarz ścienny z aniołem na każdy miesiąc roku 2015. Jest też grudniowy numer „Małego Gościa”, w nim: lampion roratni do samodzielnego sklejenia oraz kartka pocztowa z życzeniami świątecznymi do wysłania do Sióstr Karmelitanek w Avila.

10. Wszystkim życzymy radosnego świętowania niedzieli i dobrego tygodnia.

 
Wykonanie: WGF-SERWIS.