Start Ogłoszenia duszpasterskie

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj7
mod_vvisit_counterWczoraj182
mod_vvisit_counterW tym tygodniu583
mod_vvisit_counterW zeszłym tygodniu1590
mod_vvisit_counterW tym miesiącu3385
mod_vvisit_counterW zeszłym miesiącu7616
mod_vvisit_counterWszyscy324175

Obecnie na stronie: 1
16.Wrzesień.2014

Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
Drukuj

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE


ŚWIĘTO PODWYŻSZENIA KRZYŻA ŚWIĘTEGO


14.09.2014

 

1. 14 września obchodzimy Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Podczas nieszporów o godz. 16.30 poświęcimy krzyże, które można przynieść do kościoła. Msza św. dziękczynna za tegoroczne zbiory - Dożynki o godz. 13.00. Dziś również przypada Odpust ku czci MB Uśmiechniętej w Pszowie. Kolekta niedzieli zostanie przeznaczona na inwestycje parafialne. Bóg zapłać za każdą ofiarę.

2. Od 14 do 20 września będzie trwał Tydzień Wychowania Chrześcijańskiego. W tym tygodniu obchodzimy kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.

3. Zapraszamy na modlitwę w intencji naszej Parafii oraz II Synodu Archidiecezji Katowickiej - we wtorek o godz. 19.00.

4. Msza św. szkolna dla dzieci, młodzieży i ich najbliższych - w środę o godz. 17.00. Liturgię pomoże nam przeżyć klasa 6A z Jejkowic. Zaś młodzież klas III Gimnazjum zapraszamy na adorację i Mszę św. - w piątek o godz. 17.30; prowadzi klasa III A.

5. Rybnicki Wieczór Chwały odbędzie się w czwartek 18 września o godz. 19.15 w kościele Parafii Królowej Apostołów (księża Werbiści) w Rybniku.

6. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca; Koronka do Miłosierdzia Bożego po Mszy św. porannej. W przyszłą niedzielę zapraszamy na nabożeństwo ku czci Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00. Kolekta zostanie przeznaczona na Wydział Teologiczny UŚ.

7. W przyszłą niedzielę będziemy gościć Ks. Michała Matysika, który był u nas wikarym, obecnie jest misjonarzem w Zambii. Wygłosi homilie, a po Mszach św., przed kościołem, będzie można złożyć ofiarę na cele jego misji.

8. Bóg zapłać wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do godnego i uroczystego przebiegu naszego Odpustu. Serdeczne dzięki tym, którzy pomagali w sprzątaniu kościoła, Paniom za piękne przystrojenie naszej świątyni.

9. Polecamy prasę katolicką: „Gościa Niedzielnego”, dołączono do niego płytę cd z kolejną częścią „Dzienniczka” Św. Siostry Faustyny. Zachęcamy też do nabycia naszego miesięcznika „Królowa Karmelu”; wrześniowy numer zawiera m.in.: historię Ks. prał. Karola Skupina - naszego Parafianina, wywiad z Jackiem Siwicą - lutnikiem z naszej Parafii. Proponujemy też bilety na mega widowisko „Exodus”, w którym można będzie uczestniczyć 17 października o godz. 18.30 w katowickim Spodku. W jednej z głównych ról obsadzono naszą Parafiankę Dorotę Podleśny. Bilety w cenie: 30, 45 i 70 zł. Są jeszcze książki ks. prof. Jana Kochela - kaznodziei naszego ostatniego Odpustu. Polecamy też piękne wydanie „Biblii Piekarskiej”, która obok tekstu Pisma św. zawiera słowa Kard. Karola Wojtyły wypowiedziane do pielgrzymów na Wzgórzu Piekarskim. Biblia jest zarazem cegiełką na budowę domu pielgrzyma w Piekarach Śląskich. Kolejne egzemplarze są numerowane, jest to wersja limitowana. Zainteresowanych zapraszamy do zakrystii.

10. Życzymy radosnego świętowania niedzieli, wszystkim - dobrego tygodnia.

 
Wykonanie: WGF-SERWIS.