OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

UROCZYSTOŚĆ 67. ROCZNICY POŚWIĘCENIA NASZEGO KOŚCIOŁA

23.10.2016 R.

 

1. 23 października obchodzimy 67. Rocznicę Poświęcenia Naszego Kościoła - tzw. Kiermasz. Wspominamy wszystkich budowniczych naszej świątyni - żywych i zmarłych oraz tych, którzy współcześnie dbają o nasz kościół: dobrodziejów, darczyńców, posługujących przy Parafii i wszystkich Parafian. Msza św. za Parafian - o godz. 11.00. Kolekta niedzieli jest przeznaczona na misje.

2. Msza św. szkolna - w środę o godz. 17.00 Liturgię przygotuje klasa 2 C Gimnazjum.

3. Dzieci ze szkół podstawowych naszej Parafii i młodsze zapraszamy wraz z rodzicami na Różaniec do kościoła, a po nim na bal ku czci Wszystkich Świętych - w czwartek 27 października. Różaniec o 17.15, po nim bal w salce domu parafialnego do godz. 20.00. Niech dzieci przyjdą obowiązkowo przebrane w stroje swoich świętych patronów.

4. Zachęcamy do wspólnej modlitwy różańcowej; to już ostatnie dni października. Bądźmy razem, by wypraszać, przez wstawiennictwo naszej Matki, tak bardzo potrzebne nam łaski.

5. W poniedziałek wieczorem kancelaria parafialna będzie nieczynna.

6. Ogłaszamy diecezjalny konkurs: „Kronika rodzinnej niedzieli”. Głównym celem konkursu jest zachęcenie rodzin do wspólnego świętowania niedzieli. Zadaniem konkursowym jest stworzenie kroniki będącej dokumentacją jednej niedzieli przeżytej we wspólnocie rodzinnej. Można to zrobić przy pomocy tradycyjnej kroniki (wzbogaconej zdjęciami, rysunkami i opisem); kręcąc filmik (trwający do 10 minut); czy tworząc prezentację multimedialną (do 30 slajdów). W każdej pracy konkursowej powinna znaleźć się także autoprezentacja rodziny. Nagrodą główną w konkursie jest rodzinna pielgrzymka do Ziemi Świętej - „Śladami św. Rodziny”.

7. W zakrystii są przyjmowane zalecki za zmarłych na Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Z tyłu kościoła na stoliku są kartki, które można zabrać i na nich wypisać swoich zmarłych, polecanych Bogu w naszych modlitwach w kościele.

8. Polecamy lekturę prasy katolickiej: „Gość Niedzielny”, a w nim m.in.: o 7 mln zł pomocy Caritas przekazanej ofiarom wojny w Syrii i Libanie oraz jak każdy z nas może pomóc konkretnej rodzinie, która jest ofiarą tej wojny. Proponujemy nowy listopadowy „Mały Gość Niedzielny”, w nim: plansza do wypełniania - jak spędzamy niedzielę. Jest październikowy numer naszego miesięcznika „Królowa Karmelu” oraz kalendarz misyjny na 2017 rok, który proponował Ks. Michał Matysik w cenie 5 zł.; dochód jest przeznaczony na działalność misji Ks. Michała.

9. Wszystkim życzymy radosnego świętowania Kiermaszu i błogosławionego tygodnia.