Start Ogłoszenia duszpasterskie

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj100
mod_vvisit_counterWczoraj182
mod_vvisit_counterW tym tygodniu1077
mod_vvisit_counterW zeszłym tygodniu1333
mod_vvisit_counterW tym miesiącu100
mod_vvisit_counterW zeszłym miesiącu6444
mod_vvisit_counterWszyscy313274

Obecnie na stronie: 4
01.Sierpień.2014

Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
Drukuj

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE


17 NIEDZIELA ZWYKŁA


27.07.2014

 


1. 27 lipca obchodzimy 17 Niedzielę zwykłą. Zapraszamy na nieszpory niedzielne - o godz. 16.30. Kolekta jest przeznaczona na naszą Parafię. Bóg zapłać za każdą ofiarę.

2. Dziś poświęcimy pojazdy z okazji wspomnienia Św. Krzysztofa, patrona kierowców. Msza św. o godz. 17.00 będzie sprawowana w int. fundatorów figury Św. Krzysztofa z ok. 20. lecia jej poświęcenia. Po niej na placu za probostwem nastąpi poświęcenie pojazdów.

3. Odwiedziny chorych odbędą się w poniedziałek i wtorek po niedzieli 3 sierpnia.

4. W poniedziałek i środę wieczorem kancelaria parafialna będzie nieczynna.

5. Msza św. wakacyjna dla dzieci - w środę o godz. 17.00. Zapraszamy.

6. W tym tygodniu przypadają: czwartek przed I piątkiem, I piątek i sobota miesiąca. Nabożeństwa - po Mszach św. porannych.

7. W piątek rozpoczyna się sierpień - miesiąc trzeźwości i abstynencji. Zachęcamy do zachowania wstrzemięźliwości od napojów alkoholowych. Swoje postanowienie można wpisać do Parafialnej Księgi Trzeźwości wyłożonej przy bocznym ołtarzu.

8. W sobotę przypada Odpust Porcjunkuli. Można zyskać odpust zupełny nawiedzając kościół parafialny, odmówiwszy Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo oraz spełniając zwykłe warunki odpustu.

9. Wyjazd na nocne czuwanie na Jasną Górę - w piątek 1 sierpnia o godz. 17.00 sprzed kościoła.

10. Młodzież z KSM proponuje śpiewnik pielgrzymkowy w cenie 12 zł.

11. Informacje dla pieszych pielgrzymów na Jasną Górę: zbiórka bagaży - niedziela 27.07. - po Mszy św. wieczornej  (w godz. 18.00 - 19.00) na parkingu przy salkach; wyjazd autokarami - poniedziałek 28.07. po Mszy św. porannej sprzed kościoła.

12. Msza św. w int. mężów, od wdów - w przyszłą niedzielę 3 sierpnia - o godz. 6.30.

13. W przyszłą niedzielę kolekta zostanie przeznaczona na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego.

14. Kobiety i dziewczęta zachęcamy do pielgrzymowania do Matki Boskiej Piekarskiej w niedzielę 17 sierpnia. Zapisy na pielgrzymkę autokarową - w zakrystii. Koszt - 20 zł, wyjazd sprzed kościoła o godz. 6.30.

15. Polecamy prasę katolicką: „Gościa Niedzielnego”, w nim m.in.: o Kościele w Korei, który czeka na papieża. Proponujemy też wakacyjny numer „Królowej Karmelu”. Inne czasopisma: „Różaniec”, „Głos Ojca Pio”, „Nasza Arka”, „Cuda i łaski Boże”, „Anioł Stróż”.

16. Wszystkim życzymy radosnego świętowania niedzieli i udanego tygodnia.

 
Wykonanie: WGF-SERWIS.